Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Жадане крісло прем’єр-міністра з близької відстані виявилося схожим не на трон, а на пастку. Так буває в житті —  хочеш все одразу, а отримуєш нічого й поступово. Саме в такій ситуації опинився сьогодні Володимир Гройсман.

Нірка виявилася порожньою.

Спікер Верховної Ради, який претендує на посаду глави Кабміну, має представити фракціям імовірний склад уряду та програму. Але проблема в тому,  що це — не всі складові ціни за результативне голосування в парламенті. Звісно, «менші брати по Раді» вичавлять із цієї ситуації максимум. І якщо заради цього доведеться пожертвувати Гройсманом — це навіть не жертва. А бонус до основного призу.

Лідери «дрібних» партій готуються до можливих дострокових виборів, а тому вимагатимуть включити до урядової програми популярні для виборця обіцянки. Радикальне зниження тарифів, різке підвищення зарплат і пенсій. Загалом — усі ті речі, які в короткостроковій перспективі можна буде пред’явити виборцю як власні перемоги над скупою владою.

Чи зможе Володимир Гройсман задовольнити ці забаганки і, якщо зможе, то якою ціною, — колег не турбує. Молодші партнери в будь-якому разі переможці та герої. Вдасться вичавити з Гройсмана нездійсненні обіцянки покращення? Це вони домоглися. Не вдасться? Вони боролися, але влада не пішла назустріч захисникам інтересів простих людей. Всі на вибори.

Безпрограшний сценарій. І в разі приєднання «Самопомочі» до цього Альянсу все відбуватиметься так само. Надто вже простий і зручний сценарій. Якщо маленькі фракції виграють, то БПП і Гройсман так само програють без варіантів.

У Гройсмана є лише два шляхи.

Якщо нинішній спікер включить до урядової програми всі вимоги «Батьківщини» і Радикальної партії, публічно заявивши про це, — він усе провалить. Просто тому що їхні вимоги будуть зі старту завищеними і нездійсненними. І розділить свій грандіозний провал із БПП та президентом.

Якщо відмовиться — не отримає у Раді 226 голосів. Зате гарантовано отримає ярлик антинародного й антисоціальної політика. І також розділить цей вантаж із БПП та Петром Порошенком.

Маленькі фракції у ВР влаштовують обидва сценарії. А Володимир Гройсман неминуче втрачає, куди би не пішов. У шахах це називається «вилкою».

Володимир Гройсман

БЕЗ КОМЕНТАРІВ