Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Тихо, майже нечутно, навшпиньки крадеться слон до посудної лавки. Це короткий опис політичних і економічних процесів в Україні сьогодні. Повторення 2005-2006 років. Після масового «драпу» від Майдану стара донецька гвардія повертається. У політику, в економіку, в суспільне життя. Для повноцінного реваншу потрібен хороший плацдарм.

Нічого нового — все це вже було 10 років тому.

Юрій Іванющенко відновлює контроль над підприємствами. Олександр Клименко роздає безкоштовні газети і вливає потрібні тези у вуха радіослухачам. Віктор Пшонка намагається утримати контроль над Торгово-промисловою палатою України.

Усі при справі. Доки на сцені йде великий політичний спектакль, за лаштунками чутно плямкання і тиху метушню. Чіпати їх не можна — це назвуть політичними репресіями та рейдерством.

Тут Київська міська прокуратура зацікавилася: чому керівництво Торгово-промислової палати втратило в Криму 10 мільйонів — то відразу прес-конференцію зібрали. Донецькі з клану колишнього генпрокурора Віктора Пшонки скаржаться журналістам на репресії прокуратури. Тепер я бачив усе.

Перейдемо до фактів.

10 лютого працівники прокуратури Києва провели обшуки в квартирі керівника Торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова. Обшук схвалив Печерський районний суд Києва за клопотанням прокурора, який здійснює процесуальне керівництво в згаданій кримінальній справі. Я думаю, там є що шукати, бо на цьому розслідуванні вже давно наполягали 17 народних депутатів. Але не будемо забігати вперед. Нехай прокуратура розбирається, а я хотів — кілька слів по персоналіях.

Президент Торгово-промислової палати Геннадій Чижиков до 2014 року керував Донецькою ТПП. Якщо хто не в курсі, то я розповім. Торгово-промислова палата в Донецькій області завжди була сферою впливу обласного прокурора. Тобто главою може бути хто завгодно, але він належить до клану, і заступник завжди — прокурорська дружина. Традиція така.

Тож віце-президентом Донецької ТПП і реальним начальником Геннадія Чижикова була Ольга Пшонка. Так, саме вона — дружина колишнього генерального прокурора, який увійде в історію, як великий колекціонер і натурник для картин. Сам він із зрозумілих причин поки повернутися не може, але його люди — тут.

Найцікавіше, що в цьому конфлікті з’явився і міжнародний слід. За моєю інформацією, свій захист і заступництво чинному керівництву пообіцяли французькі дипломати. І не просто аташе. Подейкують, що сам посол хоче підтримати залишки «старої гвардії».

Подейкують, що і з нинішнім, і з колишнім послами Чижикова пов’язують давні дружні стосунки. Скажімо прямо, при нинішніх обставинах зв’язок для посла шанованої європейської держави — більш ніж сумнівний.

А ще ось цікаво. У який спосіб дипломати можуть «захистити» Чижикова? Як вони собі це уявляють? Дзвонитимуть до прокуратури особисто? Тиснутимуть через знайомих чиновників? Можливо. Але як же, чорт забирай, дипломатичні правила?

Загалом, це той випадок, коли результатів розслідування ми почекаємо, а й за процесом будемо уважно стежити. Не завадить.

Дружина екс-генпрокурора Ольга Пшонка із Людмилою Янукович
Дружина екс-генпрокурора Ольга Пшонка із Людмилою Янукович
Посол Франції в Україні Ален Ремі
Посол Франції в Україні Ален Ремі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ