Кирило Сазонов
Кирило Сазонов, журналіст

Жадібність породжує бідність − у цій простій істині переконалися кремлівські економісти, які вимагали з України «борг Януковича».

Цілком нормальні умови реструктуризації, які Україна запропонувала всім кредиторам, їх не влаштували. Зрозуміло, що головною причиною стала не скупість, а ненависть до України. Сума не принципова, для жодної зі сторін. Мета − нашкодити, похитнути економіку, закрити кредитну лінію з МВФ.

Головне, попереджали вже московських перемовників що кращих умов вони не отримають. Просто тому що більшість кредиторів після тривалих переговорів зійшлися на ось такому варіанті, а якщо хтось прийшов пізніше і отримав умови кращі − всі йдуть до суду. Автоматично. Так прийнято в усьому цивілізованому діловому світі.

Але в умовах фінансової конфлікту, Кремль ухвалив рішення не брати участь у переговорах, а брати впертістю. Зрештою, якщо на граблях скакати досить довго, то ручка поламається. А лоб тільки міцнішим стане − від тренування.

Природно, віслюча впертість спричинила до ефекту, на який в РФ не розраховували. Учора Міжнародний валютний фонд пообіцяв змінити правила кредитування для того, щоб продовжувати підтримувати країни, які мають офіційну заборгованість кредиторів. Такі зміни передбачають подальшу підтримку України у разі, якщо вона пропустить платежі із заборгованості перед РФ, що становить близько $ 3 млрд.

У Росії закотили справжню істерику і пообіцяли ініціювати спеціальне засідання ради директорів МВФ. Зрозуміло, що весь пар від цього засідання піде в свисток, бо рішення серйозні люди вже ухвалили без Росії. І істерики на сторінках російських ЗМІ нікого не вражають.

Всі розуміють, що хлопці з Москви фактично дали хабар нашому тодішньому президенту за зміну курсу зовнішньої політики: до бюджету ці гроші так і не потрапили, були вкрадені відразу. Москву все влаштовувало − купили лояльність «конкретного вічноголодного», і хоч трава не рости. А повернення вимагають у всієї Україні, причому на кращих, ніж у порядних людей, умовах. Результат передбачуваний − якщо Москва хоче все і одразу, то отримає нічого і поступово.

Не сумніваючись в остаточному рішенні України і МВФ, Москва заздалегідь обіцяє подати до суду. Це, скільки душа забажає. МВФ вільний у своїх рішеннях, Україна − теж. Так що до суду Росія може подавати скільки завгодно. А потім можна подати окрему скаргу в Лігу сексуальних реформ. Ще через деякий час − написати листа в Спортлото. Загалом, є багато способів показати власним громадянам, що безкомпромісна позиція влади РФ не колінно-ліктьова, а горда і навіть перспективна. Багато повірять.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ