Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Завтра о 9:10 буду включатися через скайп на Еспрессо ТВ. Поговоримо про законопроект про спецконфіскаціі. Взагалі я писав і говорив про це стільки, що додати щось нове дуже важко. Спробую ще раз образно.

Уявіть, що до вас у квартиру із сокирою ломиться сусід із сокирою, який допився вже до білої гарячки. У нього за плечима дві ходки – тяжкі тілесні та вбивство. Він рубає двері сокирою і обіцяє пошматувати всю вашу сім’ю.

У кімнаті забилася в куток налякана дружина з ридаючими дітьми, а ви стоїте в передпокої та не знаєте, що робити. Сусід вдвічі більший, а у вас і сокири навіть немає. Є кухонний ніж, але ви розумієте – не допоможе. Ви вже готові на що завгодно, лише б його зупинити. Ціною терміну, ціною життя – плювати, аби врятувати дружину і дітей від психа із сокирою. Але крім кухонного ножа у вас нічого немає. І тут, нехай буде містика для простоти, з’являється ангел. І пропонує пістолет. Але попереджає, що якщо пристрелити покидька, то Європа може це не схвалити. У сенсі – суд вважатиме це перевищенням меж необхідної самооборони і влупить тобі термін. І за кордон потім не пускатимуть. А двері вже тріщать. Ви б взяли пістолет?

До чого був цей побутовий приклад. Після вторгнення російських військ уряд Яценюка різко збільшив фінансування оборонки і армії – до 5% ВВП. І всі гроші перераховували вчасно і в повному обсязі. Адже честь і слава волонтерам, але звалити на них всю роботу з боку держави підло. Адже навіщо тоді взагалі держава? Зараз ситуація непроста і, за словами Сергія Іванова, якому я схильний вірити, фінансування оборонки становить 16% від запланованого.

А у нас арештовані в «Ощадбанку» 1,5 мільярда доларів Януковича. Які можна завтра забрати і витратити на армію (вистачить із запасом і на соціалку залишиться). Але хтось в Європі може цього не схвалити. І наші деякі громадські працівники і борці за гранти можуть дуже лаятися. Хоча 1 липня Швейцарія ухвалила схожий, куди більш жорсткий закон. Й Італія ухвалила, щоби перемогти мафію. Хто сусід із сокирою, всі зрозуміли. А завтра депутати вирішуватимуть – чи брати пістолет або нехай буде кухонний ніж. От якось так…

Джерело: Кирилл Сазонов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ