Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Грошей багато не буває. Їх або мало, або немає. І якщо в якомусь місці прибуде, то в іншому автоматично убуде. Ось така прикладна економіка. Сьогодні на Кабміні Яценюк зажадав припинити саботаж і повернути в бюджет вкрадені Януковичем півтора мільярда доларів. Півтора. Мільярда. Доларів.

Сума цілком порівняна з траншем МВФ. Подільники «легітимного» не встигли все вивести і сховали їх… в Ощадбанку. Ну, тут тільки Лаврова цитувати. Ось вони — на тарілочці, з «біло-блакитною облямівкою». Держфінмоніторинг ці 1,5 мільярда заарештував, а далі процес забуксував.

«Не треба бігати по всьому світу — гроші заарештовані й перебувають в Україні. За цілий рік я тільки отримую пачки листів про те, що в цьому питанні розбираються. Якщо необхідне прийняття будь-якого законодавства, нехай нам скажуть. Моя фракція проголосує», — обіцяє Яценюк.

Взагалі, Янукович і його немолода команда гроші ховати вміли. Вихідці з суворих «дев’яностих» взагалі воліли готівку. Це порвало їм нерви при втечі — бо вивозили КамАЗами. Але за три роки вони вкрали стільки, що добре заховати все було просто фізично неможливо. Дещо вивели в офшори, частину приховали в хитрих фондах (ну, не знали вони словосполучення «сліпий траст»). Готівку волочили до Росії, але дещо залишилося тут.

Звичайно, «братва» про «бабло» не забула. Доки не вдається вивести гроші з України, головна тактична задача — заблокувати і уникнути конфіскації. Ви не повірите, але поки все виходить. Вкрадені у нас гроші лежать в нашому держбанку, але забрати їх ми поки так і не змогли.

Це не жалюгідні 100 тисяч, які розбив на 10 частин, прогнав через п’ять прокладок і злив у несподіваному місці. 1,5 мільярда, як не дроби — занадто жирний слід залишається. Ось і знайшли. Чому ж вони ще не в бюджеті? Чекають, як страуси, повернення господаря?

Так, чекають. А вже як господар чекає — не передати. Яценюк каже, що було вже кілька спроб зняти арешт із суми. Нехай ненадовго, на кілька годин. Господарю цих кількох годин вистачить, як вистачило спритному Арбузову.

Переведе, переуступить, продасть — лише зніміть арешт на дві години. Ця гра нервів триває вже більше року. Там, за поребриком, чекають, коли тут змигнуть або на секунду відвернуться. Відразу ж знайдеться розумний суддя, і на кілька годин арешт знімуть.

Може, ми чогось не знаємо, і це — хитра така приманка на довірливого Віктора Януковича? Або правду каже Яценюк — і це чистої води саботаж? Тоді залишилося сказати вголос, хто і за чиєю командою саботує.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ