Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Нардеп Сергій Лещенко зловтішається щодо Геннадія Корбана. Мовляв, так йому і треба. Хворий він чи здоровий, які процесуальні норми порушує в процесі суд – не важливо. На думку депутата – саме так виглядає торжество справедливості.

А я от пам’ятаю таке саме єхидне посміювання, коли садили Юлію Тимошенко.

«Вона злодійка – вкрала весь газ», – з цим формулюванням і неприхованою зловтіхою глядачі спостерігали за беззаконням у Печерському суді. І з Юрієм Луценком ситуація була дуже схожою.

Я зараз не про те, що зловтіха – це некрасиво хоча б із естетичної точки зору. Навіть якщо «дніпропетровські» в огидних стосунках із Григоришиним, до якого Лещенко відчуває незрозумілу слабкість, – усе одно це якось бридко. І не про те, чи порівнювані за подвигами, лиходійством і масштабам в політичному житті Корбан, Луценко та Тимошенко. Зрозуміло, що ні.

Просто доки суди в Україні нехтують правилами і законами, орієнтуючись на команди з Банкової, нічого на краще не зміниться. І список «Тимошенко, Луценко, Корбан …» у будь-який момент може бути продовжений.

Зміниться президент, поміняється Генпрокурор і голова СБУ. І той самий Лещенко завтра щось пояснюватиме на допитах – приміром, щодо кримінальних братів Сегалів. І якщо надійде команда з Банкової – зовсім буде неважливо, що там сталося насправді.

Як глибоко плювати було Родіону Кірєєву на тонкощі газових контрактів.

Це суддівське свавілля треба зупинити. Очистити систему, щоб ми вірили вироками українських судів, як повірили новим патрульним. Не зловтішатися з депутатського крісла, не стояти на позиції «Друзям – усе, ворогам – закон, а можна навіть і беззаконня». А міняти систему.

Якщо не з почуття відповідальності перед виборцями, то хоча б із почуття самозбереження. Бо ця порочна система може завтра перемолоти кожного.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ