Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Усе-таки підступний у нас прем’єр-міністр. Тільки товариш Ху@ло тему Донбасу та санкцій якось виводить у логічний ряд і щось собі вичавлює — Арсеній Петрович все ламає к бісу.

От просто йдуть переговори, і важливі західні партнери кажуть: Володимир Путін готовий звільнити Донбас, а ми тоді знімемо санкції. Нормально? А Яценюк каже — не питання. Тільки Крим теж нехай звільнять.

Західні партнери тихо матюкаються, Путін скрегоче зубами. Іскандери більше не сміються, вони тихо плачуть в ганчірочку.

Втрати Росії від санкцій виявилися значно більшими, ніж розраховували в Кремлі. Тобто навіть падіння цін на нафту б’є не так сильно, як відсутність доступу до дешевих західних кредитів і сучасних технологій. З’ясувалося, що велика бензоколонка сама не в змозі генерувати технології і фінансувати нові проекти.

А Захід грошей не дає. І технологій теж. Так що головною метою Кремля на сьогодні стало зняття санкцій. І спекуляції на Мінських угодах для Москви — головний аргумент.

Сьогодні прем’єр Арсеній Яценюк зустрічався з главою МЗС Канади Стефаном Діоном. Говорили якраз про Мінськ та санкції. Яценюк заявив, що Україна свої зобов’язання виконує — великі калібри відвели, бойовиків не обстрілюють. А Кремль — навпаки. Стріляє. У Москви, як у гопника, лише два аргументи. Обстріли і заручники. Інших немає. Тобто Путін ніяких угод не виконує. І знімати санкції сьогодні — немає сенсу. Навіть говорити ні про що.

«Росія зараз почала велику гру з тією метою, щоб з неї були зняті санкції. Мета Росії — переконати частина західного світу в необхідності зняття санкцій і фактично почати гру, хто винен у невиконанні «Мінська», — заявив наш урядовець.

У принципі, українські вимоги виглядають досить скромно. Припинити вогонь, випустити заручників і сісти за стіл переговорів. Під контролем ОБСЄ всі процеси — ми довіряємо міжнародному співтовариству. Але Росії це не потрібно. Ну, це зрозуміло. Будемо добивати санкціями.

«Росія зобов’язана припинити вогонь, відвести війська, вивести всю артилерію і техніку, дати доступ ОБСЄ до всіх зон і територіям у Донецьку й Луганську та вивести свої війська з тією метою, щоб Україна повністю відновила контроль над українсько-російським кордоном», — каже прем’єр.

Найголовніше, що робить сьогодні Яценюк, — це розширення поля дискусії. Тобто коли ми говоримо про санкції, прив’язує до теми Донбасу і Крим. А ось це для Кремля — ​​вирок. Якщо щодо Донбасу вони готові маневрувати, то Крим хотіли би винести за дужки. Але не вийде!

Так, хлопці. Саме так. Крим за дужки не виносити…

Вибір у Путіна дуже неприємний. Або повернути все і заплатити за всіма рахунками — або залишатися поза законом під санкціями. Доки весь цей Мордор не обвалиться остаточно.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ