Кирило Сазонов
Кирило Сазонов, журналіст

Велика політична вистава, яку влаштував Саакашвілі в Одесі, свідчить про одне. Не хоче «золота рибка» бути губернатором, хоче в крісло прем’єра або у велику політику. І тут було би дуже доречно не поливати брудом тих, чиє коло чітко визначили напередодні на Банковій (куди Михайло під великим секретам здійснив візит перед форумом), а показати свої результати.

Садовий так зробив, і «Самопоміч» стала парламентською партією. Дуже логічний шлях. Мовляв, ось, як губернатор я відпрацював в регіоні, хочу вище і можу вам показати ось це і ось це.

За великим рахунком, крім вагону красивих обіцянок, –нічого важливого в житті Одеси та області не змінилося. Маючи фактично карт-бланш від президента на будь-які рухи, свого міцного прокурора і начальника обласної міліції, Саакашвілі нічого не домігся. Корупція у міліції залишилася, навіть погорів уже «новий» начальник міського УВС. Кадрова політика губернатора викликає подив, маса вродливих дівчат на високих посадах радують око, але не так сильно, як відкриті й прозорі кадрові конкурси.

З дуже розширеними повноваженнями й неймовірним кредитом довіри Михайло Саакашвілі феєрично пустив все за вітром. Від обіцянок одесити втомилися – що було з усією переконливістю доведено результатом кандидата Боровика на виборах. Відступати нікуди – громадянства Грузії вже немає, а з кримінальною справою якраз навпаки. З Одеси треба кудись рухатися. Найкраще в Київ, вгору кар’єрними сходами або політичними проектами. Але з чим на прапорі? А що в активі? З чим у політику йти? Зі знесеним парканом навколо палацу Хмельницького?

Паркана для рейтингу замало. Надто не збудованого паркану, а знесеного. Отже, потрібен свіжий образ. Губернатор – борець з корупцією! Відмінно. По-свіжому і яскраво. Не в області, не в своєму оточенні, у жодному разі не в колі друзів президента. Список мішеней для критики затверджений на Банковій, і відступати від нього не можна. Так, буває і таке – замовлене мочилово під гарним гаслом. Багатьом глядачам подобається. А кому вигідно і з якого боку тут губернатор – не всі допитуватимуться. Для шоу – достатньо. А на більше поки що губернатор Одеси не претендує.

Тут народ цікавиться – чому? Як він міг нічого не зробити в Одесі, адже в Грузії все вийшло. Ну так. У Грузії енергія Саакашвілі вдало поєднувалася з мізками Бендукідзе. Один думав, інший робив. В Одесу привезли лише один елемент цього рівняння – енергійного Саакашвілі. Що енергія била через край і зараз продовжує вирувати – все бачимо. А ефекту нуль – без розумного Бенукідзе немає вектора для докладання цієї енергії.

Як сказав свого часу інший відомий одесит Михайло Жванецький: «Це схоже на стан запору при бурхливій роботі організму».

Джерело: Facebook

БЕЗ КОМЕНТАРІВ