Блогер, політичний експерт

Кирило Сазонов: Закон джунглів

Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

У давні часи, коли представники демократичних сил «Наша Україна» і «Батьківщина» боролися за право першими зрадити одне одного й укласти союз із Віктором Януковичем, Олександр Мороз дуже точно охарактеризував цей політичний процес: «Вчасно зрадити — це не зрадити, а передбачити».

Сам Мороз вважав за краще узяти грошима й політично помер, але дуже багатим. А принцип залишився. Вчасно зрадити в українській політиці — за гріх не вважається. Бо питання часто стоїть виключно в форматі: «Хто встигне першим?»

Цього разу в парі «Порошенко — Саакашвілі» першим устиг Порошенко. Спочатку все було добре. Михайло Миколайович в формальному статусі губернатора активно займався великою політикою, проводячи в життя лінію Банкової. Він чудово справлявся — допоміг Сергію Березенку стати народним депутатом, активно «мочив» політичних опонентів президента. Але в якийсь момент відчув себе занадто самостійним гравцем і почав зачіпати соратників президента, попутно готуючись до дострокових виборів до Верховної Ради. А це лдразу два «порушення правил».

Останньою краплею стала заява Саакашвілі про те, що його амбіції — більші, ніж крісло прем’єр-міністра. Це Петро Олексійович сприйняв уже як пряму загрозу. І зіграв на випередження.

У результаті Порошенко вжив заходів і зробив так, що обидві ставки Саакашвілі не зіграли. Зверніть увагу, якщо ще місяць тому народні депутати від БПП активно виступали з тезою «Саакашвілі — майбутній прем’єр», то вже сьогодні це прізвище винесли за дужки. Вголос говорять «Яресько або Гройсман», а в голові тримають одного Гройсмана. Це — крісло повз.

Дострокові вибори до Верховної Ради також ідуть з порядку денного, про що президент заявив достатньо прямо. І залишився Саакашвілі, як стара зі старої казки — біля розбитого корита. У сенсі — біля розбитих доріг Одеської області, до якої увесь цей час руки якось не доходили.

Справедливості заради варто відзначити, що Порошенко зробив так не з природної підступності, а через інстинкт самозбереження. У якийсь момент він зрозумів, що управляє Саакашвілі лише до того моменту, коли у того з’явиться надійна опора під ногами. Після цього карета може перетворитися на гарбуз, а молодший партнер — на небезпечного ворога.

Тож питання «Бити чи не бити?» навіть не стояло. Виключно «Хто вдарить першим?» Порошенкові вдарити було значно зручніше, от він цією можливістю і скористався.

Джунглі, сер. Дикі звичаї та хижаки. До чого тут реформи? «Гра престолів» в українській інтерпретації.

Порох Саакашвілі

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ