Блогер, політичний експерт

Кирило Сазонов: Порошенко втрачає фігури

Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Маленька сенсація — Віктор Чумак відмовився від посади в Національному Агентстві протидії корупції. Вирішив залишитися у Верховній Раді. Все-таки правильно не здавав мандат — спалювати мости іноді собі дорожче.

У чому сенсація, запитаєте ви?

А Чумак не пішов у фракцію БПП. Він вийшов звідти й тепер — позафракційний. Тим самим він підтвердив факт розколу в фракції. Але це окреме питання. Тут важливо інше — він викинув на смітник всі цікаві кар’єрні варіанти. У всякому разі, так це виглядає. І тут треба розбиратися докладніше.

Бо Віктор Чумак — розумний. І досвідчений у парламентських інтригах. Людина, яка при Леонідові Кучмі дослужилася до генерала у відомстві Литвина, а при Януковичі очолила парламентський комітет по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю, зобов’язана бути розумною. Нехай нікого і не спіймав з корупціонерів, але при Януковичі саме така тактика була ознакою розуму.

Чумак практично не помиляється в стратегії і тактиці парламентських та інших інтриг. Стежити за його діями — чудовий спосіб заздалегідь визначати напрямок політичного вітру. Розумна людина, навіть якщо вона не друг, здатна приносити користь.

Отже, що ми маємо в сухому залишку? Впливовий нардеп, лідер групи в БПП отримав таку жадану посаду в НАПК. Чиста й чесна висока зарплата, статус, вплив — відмінний варіант. З іншого боку, й старе місце було зусібіч хорошим.

Непростий вибір між хорошим і дуже хорошим Віктор Чумак зробив несподівано — вибрав найгірший варіант. Позафракційний нардеп. Який тепер ні на що не впливає і автоматично рве зв’язки з керівництвом країни та парламенту (це така фракція, що поняття нероздільні). І йде на вільні хліби із зарплатою 4700 гривень. Маячня? Повна відсутність логіки?

Так, на перший погляд — людина збожеволіла. Але це не так. Якщо розумна людина скоює нелогічний вчинок — проблема не в ній. Проблема в логіці, якою ти оперуєш. Або вона — з дефектами, або ти не бачиш повної картини.

Відмова Віктора Чумака від хорошого місця в НАПК і фракції БПП — лише на перший погляд дурість. Так, позафракційний нардеп — це сьогодні не цікаво. А завтра? А завтра у нас з’явиться нова партія. З почесним лідером (щоб закон не порушувати) Михеілом Саакашвілі.

Санкціонований цей сценарій безпосередньо президентом, щоб у разі дострокових виборів отримати потужного союзника в парламенті. Чи ви думаєте, будь-який губернатор може собі дозволити забити болт на роботу, корупцію в ОДА, снігову блокаду області — і їздити по всій країні з антикорупційними форумами? Нічого подібного. Таке можливе тільки з дозволу президента. І в новій партії (а в перспективі — й фракції) Віктор Чумак займе якщо не перше, то одне з перших місць. Не дарма він по цих формах їздить і промови штовхає.

Не потрібно говорити, що Чумак — нелогічний. Просто ваша логіка крива.

Найсмішніше, що в усьому цьому красивому проекті є дуже небезпечне місце. Порошенко переконаний, що зможе завжди повністю контролювати Саакашвілі та його проект. При цьому соратники Саакашвілі у вузькому колі над цією переконаністю президента відкрито сміються. Вони вважають, що прийшовши до влади — можна буде не виконувати накази, а диктувати свою волю. І взагалі — обійтися без Порошенка.

Вони здійснюють ту саму помилку, що й ті — хто сьогодні сміються над Чумаком. Недооцінюють потенційного супротивника.

Загалом, попереду нас очікує нова партія, великі інтриги та  не виключена епічна картина. Це битва творця Петра Олексійовича з власним творінням — партією Саакашвілі. Ну, й Валентин Наливайченко там у грі по самі вушка, якщо хто не зрозумів за списком учасників.

Для України це потрясіння однозначно зайве. А ось для ключових гравців результат непередбачуваний. Може, один візьме гору, може — інший. Плюс президент сусідньої держави на букву Х весь час мріє про внутрішньоукраїнський конфлікт. А хлопці з ЄС і США тут поруч і зі своїми інтересами. Нудно не буде.

Результат непередбачуваний. Але ми стежитимемо за Віктором Чумаком. Він завжди заздалегідь вибирав правильний бік. Заздалегідь! Ця навичка — значно крутіша за будь-які інсайди від «джерел».

Нардеп Віктор Чумак, якого сьогодні хотіли позбавити мандата, вийшов із фракції БПП
Нардеп Віктор Чумак, якого сьогодні хотіли позбавити мандата, вийшов із фракції БПП

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ