Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Неприємності, вони як серветки в пачці. Хочеш взяти одну для когось, а витягаєш одразу багато і виходить, що для себе. Саме так вийшло з проектом невеликої політичної кризи, яку затіяли на Банковій. Хотіли вечерю при свічках, а загорівся будинок.

Мета була проста й корислива —  отримати до наявних крісел ще й прем’єрське для Володимира Гройсмана. Трохи перестаралися з масштабами і в якийсь момент втратили керування. Крісло, практично, здобули. Але склеїти коаліцію назад не змогли.

«Самопоміч» усунулася від процесу та підраховує можливий відсоток на виборах. Юлія Тимошенко викручує учасникам переговорів руки і теж підраховує відсотки. Олег Ляшко репетирує перед дзеркалом фразу: «Шановні скотиняки, ставлю проект на голосування», — і чекає на делегацію прохачів з непристойно шикарною пропозицією.

Глухий кут. А час іде.

Криза, за задумом авторів, мала стати урядовою. А вона перетворилася на парламентську й не зупинилася на досягнутому, перейшовши в політичну. І тема дострокових виборів обговорюється не лише в контексті Верховної Ради, а й уже з прицілом на президентське крісло.

У всякому разі, Тимошенко та Андрій Садовий цілком готові поборотися за крісло номер один. Момент вдалий, навіщо чекати? Та й Михеїл Саакашвілі напевно про щось таке думає, незважаючи на формальну заборону.

Гойдається крісло, це вже помітно. Поки не сильно, але тенденції тривожні.

Як Петро Порошенко збирається виходити з цієї ситуації, сказати складно. Судячи з усього, піти без втрат не вийде і навіть «ритуальна жертва» Віктор Шокін не рятує.

І, що найприкріше, звинувачувати нікого. Хіба що народ. Але іншого народу для президента у нас немає. А потенційних президентів — повно.

Малюнок київського карикатуриста Олега Смаля
Малюнок київського карикатуриста Олега Смаля

БЕЗ КОМЕНТАРІВ