Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Різка реакція Петра Порошенка на статтю в Нью Йорк Таймс стала для матеріалу найкращою рекламою. Якби український президент відповів щось монотонне й нудне — ніхто би не помітив. Але амбіційний Порошенко вважав за краще піти на загострення.

Найсмішніше,  що він сказав правду. І газета також написала правду.

Як у притчі про Ходжу Насреддіна, до якого прийшли два сперечальника.

«Ти маєш рацію», — сказав мудрець першому, і той щасливий пішов. Другий почав доводити мудрецю, що правда на його боці. Й Ходжа швидко погодився: «Ти теж маєш рацію». Щасливим пішов і другий сперечальник. Тут до Ходжі підійшла дружина й каже: як же так? Не може ж бути так, щоб вони обидва мали рацію. Ходжа подумав і сказав: «І ти, дружино, маєш рацію».

Президент має рацію. Гібридна війна є. І в інформаційному просторі також. І в Нідерландах, і в США, і в Україні. Але це зовсім не скасовує того факту, що корупція теж є. І скандали навколо Кононенка, Березенка та Грановського  — не в Росії народилися.

Газета теж має рацію. І Віктор Шокін, якого президент рік захищав від нападок ЗМІ та депутатів, просто уособлення цієї корупції. Генпрокуратура сьогодні це навіть не корупція — це мафія. Як і суди, реформу яких Банкова провалила або навіть саботувала. А без нормальних судів всі реформи та інвестиції приречені.

Шокін пішов. Система залишилася.

І найсумніше, що Петро Порошенко абсолютно неадекватно реагує на ситуацію. Замість боротьби з корупцією від розповідає про гібридну війну. Замість того, щоб вибачитися перед країною і таки викорчувати корупційну систему в судах і прокуратурі, він все зберігає в колишньому вигляді.

І зовсім не важливо, чому Нью Йорк Таймс написала статтю якраз перед його приїздом. Важливо, що це — правда. І президенту варто було би цю правду прийняти і зробити висновки. Але він легковажно пішов у глухий захист. Так діти заплющують очі, коли страшно. І схема працює  —  бабай зникає.

У зрілому віці й на такому посту для боротьби з корупцією цей метод не годиться.

Петро Порошенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ