Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Темники політичної партії «Блок Петра Порошенка», що потрапили в ЗМІ, розповіли нам про стратегію і тактику БПП більше, ніж усі виступи президента. Тактика дуже проста – брехати. Робимо те що й робили, лобіюємо інтереси олігархів, зубами тримаємося за крісла, а на словах «ми просто проходили повз, а це все Яценюк».

Якщо вказують на те, що за квотою БПП прийшов міністр, до якого багато претензій, міністра не звільняємо. Робимо здивовані очі й старанно зображуємо подив – мовляв, які квоти? У нас «єдиний уряд і прем’єр за нього відповідає».

Такі кумедні у них технологи. Наївні. Навіть бабусі біля мого під’їзду можуть прочитати коротку лекцію про те, хто в уряді від кого прийшов. Демчишин – той, який любить з окупантами торгувати вугіллям і електрикою, – від президента. Цей красивий, який про селян і масло каже, – від Садового. Той, який олігархам наш газ роздавав і літаком на футбол літав і вигнали все-таки, – той, відома справа, від Юльки. Все дуже просто, і секретів давно немає.

Тож якщо міністра енергетики неможливо видряпати з крісла після всіх його торгових фокусів з Кримом і Донбасом, бо президент захищає його, «як прапор полку» – питання «А якого…?!» дуже важливе. Його треба ставити і вимагати відповіді. Ось тільки Яценюк на нього відповісти не зможе. І навіть фракція БПП – не зможе. Це питання слід адресувати виключно президенту. Але в темнику вказано – президента всує не згадувати, «про квоти мовчати, як риба об лід». Тупо повторювати, що єдиний, хто в уряді за все відповідає, – прем’єр. Там, щоправда, бракує фрази «про Григоришина ні слова», але я думаю, що це все спікери БПП і так пам’ятають не гірше за молитву, тож нагадувати не потрібно.

З точки зору тактики політтехнології – цілком притомні тези. Робочі. Можна навіть трохи поліпшити – є цікаві способи. І в мене за великим рахунком немає претензій ні до авторів, ні до виконавців цих пісень. Мені взагалі глибоко плювати на тактику політичної боротьби найбільшої у Верховній Раді президентської фракції. Мені значно цікавіше поглянути на той папірець, де їхня стратегія викладена. Вона взагалі існує?

Що там у нас із окупованими територіями? Дружба, торгівля, кордон, блокада? Я свою думку глибше засуну, щоб не заважати – а президент і його фракція що робити збираються? Не з 1 січня, а в стратегічній перспективі – є план?

А судді, що знімають арешт з майна Курченка і взагалі допомагають соратникам Януковича тікати од відповідальності і рятувати награбоване – залишаться? Надовго? Назавжди? Чи ще пара скандальних випадків, і їх тотально люструють?

Генпрокурор Шокін –у чому його цінність і доки він буде рулити одним з найкорупційніших відомств України, успішно захищаючи його від реформ?

За стратегією є темник, щоб не про Барну, не про виправдання міністра, а про наше спільне майбутнє почитати?

Якщо немає такого темника, а я підозрюю, що немає, – напишіть. Припиніть цю партизанську війну проти соратників по коаліції. Взагалі припиніть постійно чимось хрустіти і жирно чавкати за закритими дверима. Зберіться за загальним столом і напишіть нам стратегію. Чітка дорожня карта зараз набагато потрібніша, ніж ситуативні виправдання і дрібні інтриги.

Досить капостити і виправдовуватися. Складіть план і працюйте. Або йдіть. Під цю справу вже готовий темник є, там тільки «Я» на «Ми» замінити і «устал» на «втомився».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ