Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження щодо екс-регіонала Олександра Єфремова про розпалювання ворожнечі, а суд виніс рішення про повернення йому застави в сумі 60 900 гривень. Таке рішення 24 березня ухвалила слідча суддя Печерського суду Христина Тарасюк. А три дні тому суд повернув крісло заступника міністра, що потрапив під люстрацію, «регіоналу» Євгену Головіну.

Революція закінчилася, всім дякуємо і всі вільні.

Вони повертаються. Ті, хто втік від репресій «страшної хунти», перелякані повстанням на Майдані. Повертаються у політику, у владу. Прокуратура закриває справи, суди поновлюють на роботі, знімають арешти з рахунків.

Система встояла після нокдауну і впевнено відновлює стан справ. Петро Олексійович може сміливо брати на озброєння гасло Віктора Ющенка, з яким той колись ішов на вибори: «Ми здобули».

Реформа прокуратури, давайте зізнаємося чесно, провалена. Причиною були не обставини непереборної сили, як війна для економіки —  а простий саботаж. На всіх рівнях.

Риба гниє з голови, й тут Генпрокуратура —  найяскравіший приклад. Віктор Шокін зберіг і захистив систему від будь-яких виразних реформ і, що найгірше, отримав в цьому цілковиту підтримку президента. Успішний реформатор, що тут сказати.

А очищення судів — окреме питання. Активісти з Реанімаційного пакету реформ готували юридично нормальні робочі проекти. За два роки на цілком законних підставах можна було очистити систему від 80% старих суддів, але… Банкова їх не слухала. А без команди звідти БПП не голосує. І все, можна змиритися.

Обмежилися косметичними процедурами. Ми здобули, що тут ще сказати.

Отже, через два роки після Майдану ми маємо стару прокуратуру імені Пшонки і суди імені Портнова. Природно, що вчорашні «регіонали» почуваються все впевненіше — і вже не сидять тихо, а наступають по всіх фронтах.

Можна говорити, що це реванш? Ще ні. Але дуже скоро буде вже можна.

Залишилися формальності —  повернення Оппоблоку споконвічної назви і відновлення через суд на посаді Віктора Пшонки та Миколи Азарова. Можна, звісно, Януковича теж повернути.

Але хіба це щось змінить в загальній картині?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ