Кирило Сазонов, політолог, блогер
Кирило Сазонов, політолог, блогер

Що мене захоплює в російських скрєпах, так це вічна тема вставання з колін. У мене є друзі в різних країнах. Зі зрозумілих причин дуже багато в Ізраїлі. Історія цієї країни – історія війни навіть не за незалежність, а за право на життя. Яка періодично переривається жорсткими сутичками з терористами. Країна створена з нуля, зубами і кров’ю доводить своє право просто існувати. Цим можна захоплюватися, ізраїльтяни із вдячністю приймають захоплення, але похвалити їх за те, що встали з колін – ризиковано. Можна отримати по обличчю. Заслужено, до речі.

Є у мене чудовий друг в Литві. Веселий хлопець, боксер-середньоваговик, ровесник. Чудовий, дуже бадьорий, схожий не на уповільненого литовця з анекдотів, а навпаки – на героя Тарантіно з «Від заходу до світанку». Такий ось містер заведуся з півоберту. У нього ще за часів молодості ходка за середні тілесні. Там банальщина – бійка на дискотеці. Від політики далекий, але звільнення від російського ярма розуміє відмінно. Країнам Балтії було важко опиратися і потім важко звільнитися – просто через масштаб ворога. Вони насилу добилися незалежності і цінують це. Але якщо привітати його зі вставанням з колін – одразу прилетить з правого. Заслужено.

У моєї країни непроста, багато в чому трагічна історія. Війни, перемоги і поразки, мрія про незалежність і боротьба за неї. І жертви, звичайно. Але, нікому і в голову не приходить сказати, що Україна встає з колін.

Литва, Ізраїль, Україна – у кожного своя важка історія боротьби за незалежність, свої свята й трагедії. Ми це так і називаємо – важкий шлях, боротьба, як завгодно. Тільки не вставання з колін. І коли з-за поребрика лунає черговий бадьорий крик «Росія встає з колін», я не можу не запитати – навіщо ви постійно на них стаєте?! Що це за рефлекс такий – тільки відвернулися, а ви вже на колінах і героїчно встаєте. Навіщо ви на них постійно встаєте ?! Де цей збій в програмі?

Джерело: Кирилл Сазонов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ