Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Путін дуже хоче повернути Донбас. І зробить все, щоб окуповані території повернулися в Україну. Але чи варто радіти цьому факту —  питання дискусійне. Бійся данайців, що дари приносять, — казали ще в давнину. І про троянського коня історія є. Дуже повчальна.

Наразі на окупованих територіях приблизно 40 тисяч бойовиків. З них кадрових російських військових десь 6 тисяч. Тобто 34 тисячі, плюс-мінус, це місцеві. Навіщо вони Кремлю? Слабкі бойові кондиції «шахтарів і трактористів» відомі. Саме тому в критично важливих для Росії військових операціях ставку робили на своїх військових. Але бойовиків з місцевих продовжували набирати по максимуму. Навіщо?

Очевидно, що для оборони того ж Донецька вистачить тисячі, максимум двох тисяч солдатів. Бо в сучасних умовах захопити великий місто з мирним населенням, яке там залишилося, можна лише двома способами.

Перший — фактично стерти його з лиця землі артилерією разом із жителями. Так війська РФ брали Грозний у Чечні. Україна ніколи не піде на це — не може собі дозволити європейська демократична країна влаштувати бійню з цивільними.

Грозний

Другий варіант — взяти місто виключно силами піхоти. Руйнувань мінімум, але втрати при штурмі величезні. Цього України собі дозволити теж не може. Отже, для оборони вистачило би значно меншої кількості бойовиків. Проте їх постійно вербують, хоча російському бюджету це влітає в копієчку.

Підготовку великого наступу на Київ силами місцевого люмпена я навіть розглядати не буду — шкода часу на фантастику.

Ще один важливий момент — економічний. Якби Росії було цікаво створити якусь життєздатну «ДНР-ЛНР» або зліпити з них Новоросію, то від вирізання заводів на метал і затоплювання шахт утрималися б. Навпаки — підтримали би підприємства замовленнями, щоби дати маріонетковим псевдодержавам хоч якусь економічну базу. Але чинять інакше — промисловість знищують, виплоджуючи безробітних. Які, через безвихідь, йдуть на службу до підрозділів бойовиків. І їх доводиться утримувати за рахунок Росії.

Навіщо? Все дуже просто.

Росія збирається піти з Донбасу. І повернути його в Україну. Але обов’язково в якості отруйного бутерброда. До моменту повернення Донбасу, за задумом стратегів із ФСБ, там повинно бути якомога більше постраждалих від війни з українською армією. Саме тому бойовиків вербують усіма способами, методично знищуючи всі можливості альтернативного працевлаштування. Саме тому їх кидають на безглузді штурми тієї ж Мар’їнки. Це гра в довгу.

ДонбасРосії не потрібні бойовики, завербовані на Донбасі. Вони зайві. Росії потрібні діти, які вже зараз запам’ятають, що «папу (дядька, сусіда) убили українці». Стратегія Кремля в тому, щоби ненависть до України була закріплена кров’ю. Щоб у кожній родині хтось загинув або залишився калікою саме у війні з Україною.

І ось такий Донбас Путін з радістю і охоче поверне Україні. Махнувши рукою на особливий статус і амністію.

Бо головна стратегічна мета — не «народна міліція», яку під слушним приводом через рік розженуть, а через три пересаджають. Стратегічна мета це створити регіон, в якому і через 20 років Україну вважатимуть ворогом, а Росію — другом. І зробити його невід’ємною частиною України.

Ну а виховання дітей, п’ятихвилинки ненависті та інший сталінізм, який зараз активно культивують у донецьких школах, — частина цієї стратегії. Лайт-варіант пропаганди. Бо діти, звиісно, довірливі до пропаганди, але якщо тата вб’ють представники «київської хунти» то результат надійніший.

Ось такий сценарій.

Так що Донбас повернуть. Досить скоро. Як отруєного бутерброда. І найсумніше, що у нас зараз немає протиотрути.

Якщо вона взагалі існує за такого сценарію.

 Донбас Росія

БЕЗ КОМЕНТАРІВ