Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Навіяно протестами співробітників МВС, які не пройшли переатестацію

Побачити масовий протест звільнених українських суддів – мрія. Уявляєте, Майдан, тисяч п’ятнадцять мітингувальників – судді та їхні помічники або родичі. Бочки з багаттями – на підпал йдуть ті рішення, які хотілося б приховати. На розкішних позашляховиках підвозять дрова – червоне дерево, карельська береза, все з позначкою «Еко».

Волонтери з числа помічників мастять ікрою бутерброди і розливають вісімнадцятирічний віскарь у пластикові стаканчики. На широких, доглянутих обличчях скорбота й здивування. Наметів немає – замість них зібрані за канадською технологією екологічні будиночки, багато хто просто купив квартири на самому Майдані та прилеглих вулицях.

Найбідніші судді-провінціали оселилися в готелях неподалік. Ближче до Бесарабського ринку запаркована Бентлі й Феррарі активістів протестної акції. Над натовпом гасла «Поверніть Кірєєва!», «Крісло – у спадок!», «Свободу Зваричу!», «Застава усьому голова!» і «Не забирайте право на працю».

Уявити таку картину справді складно. Але дуже хочеться. Мабуть, ніхто в Україні за професійною ознакою не викликає такого роздратування в суспільстві як судді. Будь-який політик, який гарантує їхнє звільнення, автоматично виходить в лідери рейтингу. Тотальне звільнення діючих суддів вітатимуть всі – незалежно від політичних переконань.

Звісно, зробити це непросто: суддівська каста вміє захищатися, і почуття ліктя розвинене там до рівня рефлексу. Отже – суспільство хоче повного очищення судів, але у влади поки бракує рішучості для цього кроку. Але Карфаген буде зруйновано й суди будуть очищені. І якщо чинна влада цього не зробить – зробить наступна. Досить скоро.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ