Кирило Сазонов, політолог, блогер
Кирило Сазонов, політолог, блогер

Українці можуть вічно дивитися на три речі – як ловлять вбивць журналістів, як повертають гроші Януковича і як країні дають кредити. Ось тільки накладочки бувають, коли перше і друге заважають третьому.

Заступник міністра фінансів України Юрій Буца заявив про те, що третій транш від Євросоюзу для України переноситься. Суму в 600 млн. євро ми повинні були отримати вже восени, а тепер, в кращому випадку, зможемо розраховувати на неї наступного року. Це, щоби було зрозуміло, третій транш. Перший ми вже отримали, рішення про виділення другого ухвалено після голосування у Верховній Раді за енергетичні закони (НКРЕКП й енергоринку), а третій – застряг.

Формальні причина – слабка робота Верховної Ради. За словами Буци, парламенту необхідно ухвалити закони про держслужбу і про службу в державних органах влади. Але дуже схоже, що це формальність.

В ЄС є неофіційні вимоги, про які говорять у вузькому колі. Європейці, наприклад, не можуть зрозуміти, чому Верховна Рада досі не може проголосувати за закон про спецконфіскації. Якщо Янукович і його команда вкрали гроші в України – чому влада не може ухвалити рішення і повернути їх? Чому ЄС повинен допомагати країні, яка не може допомогти собі сама? Багато питань і до керівництва Нацбанку. Чому НБУ очолює людина, яка займалася покупкою цінних паперів для команди Януковича? Чому президент не вимагає у неї публічного звіту з цього питання? Чому не коментують тему в ГПУ?

Природно, є й інші питання. Чому після всіх скандалів ДФС очолює Насіров, який так і не дав пояснення з приводу квартири в Лондоні? Чому з таким трудом і витратами створене НАБУ зламалося на справі про квартири «дружнього» Лещенка? Поки не буде ясності – не буде довіри. Не буде інвестицій та робочих місць. Все набагато простіше, ніж здається. Просто потрібна політична воля до реального очищення системи.

Звичайно, прикро, що про нас думають як про трепанованих тварин, у яких мізки включаються тільки від зовнішнього електричного імпульсу. Але хоч так дійде.

Джерело: Кирилл Сазонов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ