Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський заявив, що зарплати в міністерстві необхідно підвищувати. Його довго катували щодо конкретної цифри, не вдовольняючись логічним — «як у середньому по ринку». А після відповіді: «25 тисяч» народний гнів вихлюпнувся з сердець у ефір.

Судячи зі збурень у соцмережах, боротьба за те, що деякі вважають соціальною справедливістю, лишається сильнішою за досвід і логіку. Між ефективним менеджментом в держсекторі та вбогим чиновником нам ближчий чиновник-жебрак.

Помилочка в рішенні, дорогі друзі. Де і коли ви бачили жебраків-чиновників на більш-менш серйозних посадах? Не бачили? І не побачите.

Я дивуюся, як за два десятки років ще не всі зрозуміли, що платити чиновнику маленьку зарплату зовсім не означає багатого й справедливого життя для всіх? Скільки ґуль набили, а не поступаємося.

Емоційно я це розумію. Сам при соціалізмі народився і виріс — але чи не час уже включити голову? Хтось продовжує вірити в хороших і недорогих менеджерів? Серйозно? А в хороших і недорогих будівельників-ремонтників, журналістів та в будь-яких фахівців — вірите?

Якщо відповідь «так» — отже, вам ніколи не доводилося шукати фахівців для власної чи небайдужої вам компанії або й країни. Краще би ви вірили в хороші й недорогі автомобілі, дешеві, просторі та теплі квартири. У недорогу й водночас корисну ковбасу. Теж — помилочка, але коштує в результаті дешевше.

Не буває так. Добре чи дешево — ось він, наш нелегкий вибір. У будь-якій професії. Ось є хороший хлопець, його підпис коштуватиме мільярд, а зарплата 10 тисяч — і нехай буде так на віки віків? Люди, я вас люблю… але це наївно.

Звісно, висока зарплата не означає, що менеджер — непідкупний і компетентний. Зовсім ні. Це лише можливість такого знайти. А от низька зарплата якраз дає залізну гарантію: ви або не знайдете фахівця, або він буде поганим. Або компенсує свою бідність за рахунок крадіжок.

Безумовно, крім пряника, потрібен ще й батіг. Тобто правоохоронні органи повинні відловлювати корупціонерів. І невідворотність покарання — обов’язкова умова. До речі, у цих правоохоронців зарплата також має бути висока. На що перетворюються бідні борці з корупцією, ми вже бачили. Вони стають заможнішими за найнахабніших корупціонерів. Ну, й результат відповідний.

Замкнене коло?

P.S. Сумно все це. Я тут про зарплату чиновників пишу — що підвищувати потрібно. А громадяни сперечаються — мовляв, нехай вони спочатку працювати почнуть!

Так от, про трудову дисципліну. У президента сьогодні відбулася «Рада регіонів». Усі прийшли — крім губернатора Одеської області. Саакашвілі… зараз у Мюнхені. У нього там зустрічі, й усе таке.

Загалом усі рівні, але деякі — рівніші. Навіть перед Трудовим кодексом. Уже переоформили би Михеіла заступником голови АП, а то геть сюрреалізм виходить…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ