Кирило Сазонов, політолог і блогер
Кирило Сазонов, політолог і блогер

Скандал навколо виставленого на приватизацію Одеського припортового заводу обростає цікавими подробицями. Як сказала б дівчинка Аліса – «все страньше і страньше». А я б додав, що попереджав про це з самого початку.

Отже, по суті. Перший заступник директора ОПЗ Микола Щурик пише, що НАБУ і САП в своєму останньому клопотанні у справі визнали, що жодних доказів провини самого Щурікова і голови наглядової ради ОПЗ Сергія Переломи немає. Крім даних експертизи, які він називає фіктивними. Він повідомив, що 25 серпня детективи НАБУ вручили йому і Сергію Переломі клопотання про продовження терміну досудового слідства до чотирьох місяців, а підставою для продовження є необхідність проведення додаткової експертизи. І ось тут найцікавіше.

«Директор і він же засновник (хтось Пилипенко В.В.) аудиторської компанії «Аудит-Конус», яка так завзято виконує замовні експертизи для НАБУ, має пряме відношення до виведення грошей з банку «Надра». Тобто знову, як і з суддями, використана схема, де виконавець – під ковпаком у правоохоронців», – говорить Щурик. Ось і всі докази. На думку Щурікова, фактично НАБУ і САП підтвердили, що всі обвинувачення щодо ОПЗ ґрунтуються на фіктивній експертизі приватної фірми! Ось і вся основа великої сенсації – більше нічого немає.

За більшістю гучних процесів стоять економічні інтереси – це не новина. І якщо піднімається шум навколо виставленого на продаж цікавого активу, значить хтось просто хоче забрати його за меншою ціною і відлякати конкурентів. Щурик впевнений, що саме зниження ціни приватизації й стало головною причиною скандалу. І я з ним повністю згоден. Хтось хоче відлякати конкурентів, створивши активу репутацію проблемного. Абетка. І цей впливовий хтось підключив до процесу НАБУ, САП, ну, а гучні заяви губернатора Саакашвілі на цю тему ще більше погіршили ситуацію. Щоби ви розуміли ціну питання – спершу йшлося про 500 мільйонів доларів, а зараз про 250 мільйонів. Тобто 250 мільйонів доларів ми, імовірно, вже втратили…

Я не думаю, що НАБУ і САП усвідомлено беруть участь в цій «прихватизаційній» справі, найімовірніше, їх використовували втемну. Про мотиви Саакашвілі говорити не хочу – поки не хочу. Але прийде час і, я впевнений, його роль в цій справі буде розкрита повністю. А за фактом держава втрачає можливість вигідно продати свій актив серйозним західним інвесторам «завдяки» зусиллям людей, які отримують зарплату з державного ж бюджету. Ось такий український парадокс…

Джерело: Кирилл Сазонов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ