Кирило Сазонов, політолог, блогер
Кирило Сазонов, політолог, блогер

Отже, Євросоюз відмовився зпроваджувати безвізовий режим з Україною. Начебто все в порядку – Україна виконала всі 144 вимоги, пішла на значні поступки в цілій низці питань, але … приходьте пізніше.

Формально всі органи управління Євросоюзу погодились. Перешкода виключно в позиції окремих країн, які хочуть одразу ж запустити механізм скасування безвізового режиму. Це Франція, Бельгія та Німеччина. Мовляв, не можна запроваджувати «безвіз» з Україною, поки не можна його одразу скасувати. А раптом хлинуть мігранти? Без мату важко, але я спробую.

Дорогі наші європейські друзі, а режим припинення безвізового режиму з Сирією та Лівією ви вже відпрацювали? Є механізм? А то раптом мігранти хлинуть натовпом – що будете робити? Ах, вже хлинули. І українські мігранти (в’їхали законно) вас лякають більше? Вибачте, але це смішно. Тисячі мігрантів щодня прибувають до Євросоюзу без всяких віз і додаткових умов. А українці, які в’їхали легально, їх лякають до крику. Я в це, вибачте, не вірю.

Причини таких пауз, як правило, в грошах та інтересах. Але ось парадокс – формально до нас жодних питань немає. Є 144 офіційних вимоги, виконання яких всі визнали. Значить, або ми маємо справу з феноменом, або є ще й неофіційні вимоги. Про які представники Європи соромляться говорити відкрито. Тобто українцям ці вимоги можуть не сподобатися. В Євросоюзі в цьому впевнені.

Що ж це за секретні умови, про які не можна говорити перед камерами? Вибори в ОРДЛО за кремлівським сценарієм, амністія бойовиків і фінансування за рахунок всієї України 40-тисячної «народної міліції Донбасу», тобто фактично російського контингенту? А коли ці хлопці, відвикли працювати, але вміють стріляти без віз хлинуть грабувати в Париж і Берлін, «безвіз» терміново скасують? Так, тут потрібен дуже швидкий механізм. А нам як з ними жити? На таких умовах можемо і незалежність втратити.

Або нам залишили ультиматум з експорту лісу-кругляка, який ми заборонили вивозити? Так у нас же років за десять з такою вирубкою замість лісу під Києвом, Черніговом і в Карпатах залишиться суцільна «степ донецька». У неї можна вийти, якщо ти хлопець молодий, а дихати чим? Кисень де брати? Або можна буде без віз злітати в Європу за свіжим повітрям на тиждень раз на рік? Дорогі європейські друзі, а чи не занадто дорого за право поїхати до вас на вихідні і витратити пару сотень євро?

Думаю, що неформальні умови існують. І єдиний розумний шлях української влади в цій ситуації – повна відкритість. Жодних угод за закритими дверима з нашими європейськими друзями. Всі умови повинні бути озвучені вголос, обмірковані та в результаті остаточне рішення ухвалює не вузьке коло політиків, а Верховна Рада. В інтересах України, а не корпорацій та швидкоплинної політичної кон’юнктури. Бути незалежними і успішними важко. І дорого. Але іншого шляху немає. А бути колонією під зовнішнім управлінням – назавжди залишатися країною третього світу. І той факт, що Париж і Берлін це не Москва – звичайно даєрозраду. Але слабку…

Джерело: Кирилл Сазонов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ