Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Юлія Тимошенко продовжує свою війну з урядом Яценюка, навіть після його відставки. Учора в ефірі телеканалу «Інтер» вона заявила, що фракція «Батьківщина» ініціюватиме розгляд і ухвалення законопроекту про створення тимчасової слідчої комісії з розслідування всіх фінансових потоків колишнього уряду.

У принципі, сам факт постійної присутності Тимошенко на телеканалі Фірташа і Льовочкіна заслуговував би окремої оцінки. Але краще, ніж про це сказав політолог Євген Магда, не скажеш:  «Цікавий у Юлії Тимошенко пул —«Інтер» і «112 канал». Розумному досить».

Справді, розумному досить. Особливо, якщо врахувати, що вранці на погоджувальній раді ініціативу Тимошенко гаряче та щиро підтримали представники Опозиційного блоку.

У чому причина такої агресії з боку «Батьківщини» і Опоблоку до попереднього уряду? Все дуже просто. Наступність курсу.

Крім експертів енергоринку, мало хто знає, що активна критика Яценюка і Мартиненка в ЗМІ почалася тоді, коли вперше за 20 років Україна відмовилося від монополії на російське ядерне паливо.  За газ Кремль дуже злився, проте в Москві були переконані, що з ядерної голки ми ніколи не зіскочимо. Але Україна зробила це.

Співпраця України з американською корпорацією Westinghouse Electric Company, замість російського ТВЕЛ, викликала жорстку реакцію Росії. І вартувала Миколі Мартиненку депутатського мандата та крісла глави комітету з ПЕК у Верховній Раді.

Але курс на енергетичну незалежність зберігся. Тоді всі сили були кинуті на відставку прем’єра. Домоглися. Але «Народний фронт» залишився частиною коаліції і впливає на ухвалення рішень. Більше того, без згоди НФ голосування приречені на провал.

Тож уряд Володимира Гройсмана збереже курс на розрив цього ядерного повідця, який прив’язує нас до РФ. Хоче він того чи ні — збереже. Енергетична незалежність України від Росії для попереднього уряду була питанням принципу.

Тепер «Батьківщина» і Оппоблок вимагають створити ТСК. Я в ТСК давно не вірю, але турбує інший момент.

Їм що, з деякого часу методички однакові надсилають? Тоді справи у Кремля зовсім кепські, якщо вже економлять на ідеологах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ