Кирило Сазонов, політолог, блогер
Кирило Сазонов, політолог, блогер

О, чудова новина. Запасайтеся поп-корном – партнери Гонтарєвої (Макар Пасенюк з ICU) вирішили оголосити війну депутатам, які вимагають відставки глави НБУ, а також, мабуть, і полоскання в ЗМІ «доброго імені» своєї компанії. Я вже й не чекав. Надто вже довго «Гонтарєва і Ко» ігнорували наїзди політиків і ЗМІ, вдаючи, що їх це не зачіпає. Ну, а загрози притягнути депутата Таруту до суду вважати повноцінною кампанією щодо захисту авторитету Гонтаревої, точно не можна.

Я взагалі був впевнений, що у ICU та його філії у вигляді НБУ такий дзен – чекати, поки вороги самознищаться. Але крига скресла – Мережею вже гуляє піар-проект, який «злили» співробітники Нацбанку.

Як на мене – цілком нормальний план захисту. Велика змова митних банкірів і рука Москви за ними, що керує «чорними піарниками» з метою дестабілізації ситуації на валютному ринку. Гонтарєвій потрібно все це розповідати в ефірах, інтерв’ю та коментарях ЗМІ. Не знаю, до якої фірми ICU звернулася з цим замовленням (комусь посміхнулася життя), але я б порадив хлопцям заздалегідь підготувати відповіді на найпримітивніше і тому зрозуміле масам звинувачення – чому гривня просіла втричі. Я цього в документі не побачив, а качати це питання з постраждалими володарями валютних кредитів можна дуже потужно. І пояснення повинні бути простими і переконливими.

Ще одне слабке місце в захисті Гонтарєвої – внутрішня ситуація в Нацбанку. Так, перші особи прив’язані до неї намертво, але основна маса клерків середньої ланки її не любить. Просто тому що їх звільняють і продовжать звільняти. Скорочення, аутсорсинг, всі ці речі. А в НБУ люди працювали сім’ями та іноді поколіннями. І щоби напаскудити начальству, інформацію про всі процеси будуть дуже активно зливати. Навіть не за гроші – просто на зло. В принципі, помітно, що вже зливають – і поява в новинах таких кейсів з піару – найкращий тому доказ.

Моє ставлення до ситуації двояке. З одного боку я не вважаю Гонтарєву кращою або просто хорошою очільницею НБУ. Щодо її оточення стільки запитань, що простіше всіх звільнити одразу, ніж тримати. З іншого – сидіти на одному гектарі з Тарутою або виступати на одному боці з Тимошенко – теж нерозумно. Ці явно не за Україну грають. Загалом, в серіалі «Чужий проти Хижака» я залишаюся в ролі щасливого глядача і коментатора. Попкорн в студію.

Джерело: Кирилл Сазонов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ