Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Президент Петро Порошенко і спікер Андрій Парубій запропонували альтернативні рішення для підвищення дисципліни в рядах народних депутатів. Спікер пропонує знімати частину зарплати за прогули. А президент налаштований радикальніше — пропонує створити Конституційну комісію і за три прогули просто позбавляти мандата.

Обидва методи мають право на життя, але президентський тяжче реалізувати. На жаль, бо він значно ефективніший. Справді, позбавлення мандата за прогули могло би підняти рівень дисципліни. Але як змусити самих депутатів за це проголосувати?

Проблема в тому, що наразі у Верховній Раді склалася непроста ситуація. У деяких фракцій справді зникла мотивація ходити на засідання.

Навіщо «Батьківщині», яка оголосила про відхід в радикальну опозицію, приходити в Раду? Для створення Тимчасової слідчої комісії чи реалізації власних ініціатив голосів немає. Підтримувати коаліцію — не хочеться.  Що забула в залі засідань «Самопоміч», теж сказати складно.

Попри всі декларації про співпрацю, ці політичні сили робили головну ставку на позачергові вибори — і тепер в глухому куті.

Ситуація після виходу України з політичної кризи справді для багатьох — непроста. Деякі політики були абсолютно переконані, що вибори — неминучі. Або Арсеній Яценюк відмовиться йти — і криза паралізує Верховну Раду, або після відходу прем’єра «Народний фронт» вийде з коаліції — із тим самим результатом. Яценюк залишив прем’єрську посаду в Кабміні, але зберіг у парламенті коаліцію.

Виборів не буде. Але ж до них готувалися!

Що тепер робити «Батьківщині», яка вже почала фактично повноцінну кампанію у регіонах? Як діяти «Самопомочі», яка гучно грюкнули дверима — і тепер не при справах? А Михайло Саакашвілі  — невже згорне свій передвиборний антикорупційний тур по регіонах і почне працювати в регіоні, який він очолює? Я спеціально не пишу, про яку область йдеться, нехай сам згадає.

Гаразд, один губернатор в масштабах країни погоди не робить. А що робити з багатьма політиками, які готувалися до позачергових виборів і пролетіли повз?

Ми ж розуміємо, що урізання зарплати, на якому наполягає Парубій, більшість депутатів взагалі не помітить. А президентські погрози позбавляти мандата звучать страшно, але реалізовані не будуть. Ще раз повторю, на жаль.

Як же змусити нардепів працювати на виборця? Завдання не з простих.

Верховна Рада

БЕЗ КОМЕНТАРІВ