Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Учора, під час «10 хвилин із прем’єр-міністром» Арсеній Яценюк заявив, що політична криза, яка  виникла в Україні, дає можливість «перезавантажити відносини в українській владі».

«Криза — це завжди можливість. Я вважаю, що така криза зараз для українського політичного класу була необхідна. І ми повинні використовувати цю можливість, щоби перезавантажити відносини в українській владі», — заявив він.

Запитання: що Яценюк мав на увазі під перезавантаженням відносин і з ким? Очевидно, що мова йде насамперед про президента Петра Порошенка та прем’єра, бо у Верховній Раді все дуже складно зараз — і не виключено, що може відбутися переформатування коаліції. А от як зміняться відносини президента і прем’єра — це цікаво.

Не секрет, що Банкова вже давно веде інформаційну кампанію проти Яценюка, руками кількох депутатів і громадських діячів. При цьому соратники прем’єра практично не відповідали ударом на удар — гучна заява Айвараса Абромавичуса це його особиста ініціатива. І ось, після цього скандалу і політичної кризи знайшли компроміс, і риторика прем’єра стала значно жорсткішою.

Нові відносини, судячи з усього, означатимуть посилення позиції прем’єра у відносинах з президентом. Тобто у кожного свої завдання, своя територія і своя зона відповідальності. Переформатування уряду — лише в результаті переговорів і компромісу. Можливо, відмовляться від партійних квот на користь професіоналів-технократів.

Посилення позиції прем’єра можна пояснити тим, що навіть така тривала й масштабна кампанія не дозволила Банковій його замінити. Очевидно, не знайшлося іншої фігури. Ось і змінилася риторика.

Подивимося, як розвиватимуться події. За прем’єром стоять Сполучені Штати, а це досить серйозна опора.

Яценюк Порошенко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ