Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

Російський президент поскаржився на Україну Бараку Обамі. Про це він заявив американському президентові по телефону.

Путін, насправді, в непростій ситуації. З одного боку «іх там нєт», а з іншого — доводиться відповідати на прямі та неприємні запитання. Бо все більше серйозних доказів того, що вони там все-таки є, потрапляє до світових ЗМІ.

Головна теза, яку озвучує Кремль, полягає у вимозі Володимира Путіна почати прямий діалог Києва з Донбасом. А також про особливий статус для територій, не контрольованих українським урядом.

Перший пункт для Москви життєво важливий. Проросійське лобі серед європейських політиків давно домагається скасування або пом’якшення санкцій. Але вчинити так стосовно країни, яка замішана у військовій агресії, неможливо. Ось і намагається Путін за всяку ціну вийти з переговорного процесу, примусивши Київ вести прямі переговори з бойовиками з Донецька.

Далі буде простіше — конфлікт на Донбасі представлять як внутрішньоукраїнський, роль Росії винесуть за дужки, і санкції можна буде знімати. Бо є війна в Україні, а є Росія, яка формально тут ні до чого.

Саме тому головним завданням української дипломатії зараз є блокування виходу Кремля з мишоловки, в яку Путін через недогляд вліз.

Громадянської війни в Україні немає. Є окуповані Росією реґіони, є збройна російська агресія. І, так, є зрадники та колаборанти, які перейшли на бік окупанта. І саме Кремль несе цілковиту відповідальність за війну та смерть серед мирного населення.

І за окуповані території, до речі, також. Як і за гуманітарну ситуацію на них. Тобто за пенсії, зарплати, медичне забезпечення — за все несе відповідальність окупант.  Доки не піде. До самого звільнення наших територій — за все відповідає Москва.

І з цієї позиції в жодному разі Україні не можна сходити.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ