Кирило Сазонов, блогер
Кирило Сазонов, блогер

У повітрі все виразніше пахне достроковими виборами. І запах цей явно «з душком». Якщо мотивація ряду політиків очевидна — вони хочуть дострокових виборів за будь-яку ціну, то позиція деяких членів фракції БПП нагадує формат шпагату.

Отже, сьогодні сформований одеським губернатором Міхеілом Саакашвілі «Рух за очищення» закликав міністрів піти у відставку. Логіки тут немає жодної. Якби міністри збиралися у відставку — вони зробили би це ще вчора. А раз ухвалили рішення залишитися, то жодні рухи їх не переконають. Тобто це просто заява заради заяви — аби бути в політичному тренді.

Крім того, члени «Руху» закликали депутатів Верховної Ради сформувати нову коаліцію. Цікаво, з кого?

Конфігурація сил у парламент така, що коаліція може бути в колишньому форматі мінус «Батьківщина» і (або) Олег Ляшко. Або — у союзі з «регіоналами». Цікаво було би запитати у тих, хто робив заяву: який формат вони вважають «новим»? Але не варто витрачати часу. Адже це лише заява, головна мета якої — розвал коаліції та дострокові вибори. З цієї ж категорії і заклик до Петра Порошенка вивести з коаліції фракцію БПП.

У зв’язку з цим у мене кілька запитань до політиків, які затіяли цю гру.

З одеським губернатором усе зрозуміло. Він хоче дострокових виборів і власну фракцію у Верховній Раді, доки рейтинг на піку. Ті самі мотиви — у представників маленьких партій і громадських організацій, які долучилися до руху і хочуть до парламенту. Поза контекстом інтересів країни — немає запитань, бажання зрозуміле.

А от до членів БПП, які виступають з подібними заявами, запитання є. Винесемо за дужки раптове прозріння єврооптимістів. Ви разом із олігархами та їхніми ставлениками пройшли до парламенту. І весь цей час чудово уживалися. Що трапилося зараз? Що кардинально змінилося? Раптом відкрилися очі? Не вірю. Змінилася кон’юнктура? Це більше схоже на правду.

Ну, це вам цікаво посилити свої позиції — ми тут ні до чого. А якщо на крок наперед подумати — що буде після розпаду коаліції та розпуску парламенту. Нові вибори будуть за старим законом. За старим — із мажоритаркою, Михайлом Охендовським і всією красою.

Тобто особисто Саакашвілі та ряд його соратників свою владу і вплив різко посилять. Але ж і олігархи не програють. За мажоритарної системи половина Верховної Ради буде представлена ​​феодальними князьками та їхніми ставлениками — за рідкісним винятком, на мажоритарці оберуться саме вони.

І що, після цього новий склад парламенту сильно відрізнятиметься від колишнього? Ні. Ті самі особи — нехай і в новій фракції. Плюс ті самі ляльководи та мажоритарники. І трохи більше представників «Батьківщини» та Опоблоку. Ось така збірна солянка.

Чи зможемо ми переварити її, чи ні — питання дискусійне. Але смачнішою і кориснішою вона точно не буде. Інґредієнти старі, рецепт (закон про вибори) старий.

То з чого би взятися змінам?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ