Китай анонсував грандіозний проект із контролю погоди
Китай прагне контролювати погоду

Китайські дослідники розробили проект, що передбачає управління погодою на своїй території – створення штучних хмар над Тибетським нагір’ям, аби викликати дощі і наповнити водою річки на півночі країни.

Відповідна ініціатива зацікавила владу провінції Цінхай, оскільки її території є одним із найбільш посушливих регіонів у країні – інформують Cikavosti. Влада погодилася на фінансування наукових досліджень.

Учені Цінхайського університету заявили, що створення штучних хмар над Тибетським нагір’ям викличе дощі, які допоможуть здобути 5 мільярдів кубічних метрів води на рік. Завдяки цьому вдасться підняти рівень води в річці Хуанхе.

«У тропосфері є стабільний, упорядкований канал для транспортування водяної пари, званий «небесна ріка», − підкреслив президент Цінхайського університету Ван Ґуантянь.

Додамо, низка вчених не підтримують проект управління погодою. Зокрема, професор Ло Юн з Університету Цінхуа (Пекін) зазначив, що ніколи не чув про існування «небесної ріки». На його думку, керування погодою в таких масштабах є малоймовірним.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ