Якщо США дійсно запровадять санкційні тарифи, за рік ВВП Китаю впаде на 3%

Якщо між США та Китаєм почнеться торгова війна, в ній переможе Пекін, оскільки китайська влада може вільніше розпоряджатися державними ресурсами, щоби допомогти своїм експортерам. Цю думку висловив професор Гонконґзького університету Джеймс Ван, пише Bloomberg.

«Розстановка сил в світі зараз набагато більш невизначена, ніж на початку ХХ століття, і такі гравці, як Китай і Індія, змогли створити нові політичні центри тяжіння. У той час як економічний і політичний параліч вражає розвинений світ, найбільш ймовірний вихід – торгова війна», – зазначає експерт.

Водночас, на його думку, приватні китайські компанії будуть більш вразливими, ніж державні підприємства, оскільки останні мають більший політичний вплив в Пекіні.

Під час передвиборної кампанії Дональд Трамп пригрозив оголосити Китай валютним маніпулятором і підняти торгові тарифи на продукцію з Китаю до 45 % від вартості товарів. За оцінками Goldman Sachs Group Inc., якщо США дійсно запровадять санкційні тарифи, в наступному році ВВП Китаю впаде на три відсотки. Це спровокує різке зниження економічних показників КНР і завдасть шкоди світовій економіці, зазначає агентство.

Під ударом опиняться товари, які китайські експортери виробляють для супермаркетів типу Walmart, в тому числі одяг і взуття, меблі, текстиль. Що стосується телекомунікаційного обладнання, то тут наслідки запровадження нових тарифів менш очевидні. Левову частку прибутку від виробництва, зокрема iPhone, отримує американська Apple, а не постачальники з Китаю, наголошує Ван.

У відповідь КНР може скасувати замовлення на літаки Boeing, а також обмежити імпорт автомобілів і сільськогосподарських продуктів із США. У Сполучених Штатах можлива торгова війна може спровокувати інфляцію і знизити внутрішнє споживання, вважає експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ