Росіян змушують закривати рахунки у китайських банках
Росіян змушують закривати рахунки у китайських банках

Китайські банки де-факто приєдналися до фінансових санкцій проти Росії, адже вони вбудовані в глобальну економіку та цінують відносини з американськими фінустановами. Про це повідомив виконавчий директор Ділової ради Росія-АСЕАН Віктор Тарусін, пише КоммерсантЪ-Власть.

«Китайські банки не тільки відмовляли російським компаніям і фізичним особам у видачі кредитів, але й змушували закривати рахунки і переводити кошти в інші місця», – повідомив Тарусін.

Експерти, опитані журналом, як про дві основні проблеми спільного бізнесу росіян і китайців також розповіли про нерозуміння китайського менталітету і прагнення китайців до контролю над бізнесом.

«Наразі китайці почали вимагати у багатьох компаніях контролю, раніше цього не було», – зауважив Максим Соков, гендиректор компанії En+, розповідаючи про одну з операцій компанії. – Вони кажуть, ми готові інвестувати, але нам потрібно 50%+1 голос».

Через це, за його словами, в 2015 році не реалізовано дуже багато угод.

Нагадаємо, 22 грудня 2015 року Міністерство фінансів США ухвалило рішення про посилення санкцій, запроваджених проти громадян та юридичних осіб, при чому не лише зареєстрованих у Російській Федерації.

Окрім того, Мінфін США запровадив «секторальні санкції» проти значно ширшого переліку компаній.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ