Китайсько-російська дружба
Китайсько-російська дружба нагадує «дружбу» сюзерена і васала

За повідомленнями російських ЗМІ, влада Забайкальського краю РФ і китайська компанія «Хуае Сіньбан» з провінції Чжецзян уклали угоду про наміри передати Китаю в оренду 115 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь. Коментуючи цю подію, китайський експерт Ван Хайюнь (Wang Haiyun), старший радник Китайського інституту міжнародних стратегічних досліджень, не приховує задоволення і називає майбутню угоду «ідеологічним розкріпаченням Росії».

Представник китайської сторони наголошує: «Заява про наміри показує, що обидві сторони в рівній мірі дотримуються ідеї взаємної вигоди. Вони збираються використовувати новітні агротехнології та вести сучасне управління підприємствами. По-друге, той факт, що російські місцева влада надала китайським підприємствам величезні території невикористовуваних земель і пасовищ строком на 49 років, свідчить про ідеологічне розкріпачення країни по відношенню до Китаю. Протягом довгого часу в російському суспільстві побутували думки про китайську економічну експансію і територіальні претензії КНР до РФ. І те, що Москва зараз зважилася на такий крок, – це великий прогрес. Це означає, що взаємна довіра між Росією і Китаєм зростає, і обидві сторони поглиблюють знання про переваги взаємовигідного розвитку».

Нагадаємо, останнім часом китайські політики активно заговорили про «небайдужість КНР до проблем Росії». Міжнародні спостерігачі зазначають, що такі висловлювання китайців звучать доволі зловісно з погляду на характер російсько-китайських відносин, які дедалі більше нагадують відносини васала і сюзерена.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ