Китайський пенсіонер роками збирав книги, які люди викидали на смітники

На тлі останніх результатів досліджень про те, що мешканці Китаю все менше приділяють увагу читанню, пенсіонер Чен Ґуанвей заохотив усіх читати з його власної бібліотеки, що налічує близько 50 тисяч назв видань. Про це пише Видавництво Старого Лева.

Відповідно до інформації Китайської академії друкарської та видавничої справи, рівень читання в країні протягом останніх років різко впав. У той час, як японець читає у середньому 8 книг на рік, а житель Південної Кореї  – 11, це число для китайця становить 4,6 видань (станом на 2015 рік).

Працюючи з 1983 року сміттєпереробником, Ґуанвей почав збирати усі знайдені книги, які викидали інші люди. Станом на сьогодні у його бібліотеці близько 50 тисяч найменувань книг, серед яких і понад 1600 стародавніх сувоїв.

На його думку, книги повинні бути прочитаними, а не просто припадати пилом на полицях бібліотек. Тому Чен завжди радий поділитися виданнями з власної колекції з усіма охочими.

Нещодавно він пожертвував  провінційній бібліотеці понад тисячу рідкісних стародавніх книг, серед чого і медичні довідники та словники.

«Мій дід дуже дбає про книги, навіть більше, ніж про власне життя», – розповів онук ентузіаста читання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ