Хмарочоси у пустелі
Об’єкти будуть занурені наполовину у пісок, а так зване «коріння» убезпечить конструкцію від падіння

Будувати у пустелях хмарочоси на 3D-принтері з використанням піску, сонячних батарей та вітрогенераторів планують архітектори з Китаю. Проект висотної забудови має назву Sand Babel («Вавилонський пісок»), передає Файна Ідея.

Проектувальники вирішили зводити будівлі у багатометрових товщах піску «корковим» способом. Об’єкти будуть занурені наполовину у пісок, а так зване «коріння» убезпечить конструкцію від падіння.  

На ідею подібного дизайну творців надихнули грибоподібні скелі і таке природне явище як торнадо.

Передбачається, що воронкоподібні хмарочоси дозволять поліпшити природну вентиляцію та конденсувати воду у важких пустельних умовах завдяки різниці температур, яка виникає протягом дня. Для енергозабезпечення пустельного міста будуть використовуватися не тільки сонячні батареї, але й вітрогенератори.  

Експерт вважають, що апартаменти у пустелі будуть дешевими завдяки доступності будівельного матеріалу – піску, а також відновлювальним джерелам енергії.

Реалізація «Вавилонського піску» дозволить розв’язати проблему розселення величезної кількості людей, які нині проживають в обмеженому просторі.

Читайте: Ферми на дахах хмарочосів: архітектори показали, як виглядатимуть міста через 100 років

БЕЗ КОМЕНТАРІВ