У киянки запідозрили лихоманку Денґе
У киянки запідозрили лихоманку Денґе

У мешканки Дарницького району Києва підозрюють захворювання на лихоманку Денґе. Жінку госпіталізовано до інфекційного відділення № 2 Олександрівської клінічної лікарні м. Києва, передає прес-служба Держепідемслужби.

Повідомляється, що у вересні хвора разом із сім’єю протягом двох тижнів відпочивала на Шрі-Ланці. Під час мандрівки відпочивальників кусали комарі. Інші члени родини (чоловік – 38 років, діти – 18 та 11 років) не скаржаться на погіршення стану здоров’я. «Для індикації збудника лихоманки Денґе у хворої відібрали біологічний матеріал (кров), який відправили до ДУ «Український науково-дослідний протичумний інститут ім. Мечнікова МОЗ України» для проведення відповідних досліджень. Епідеміологічне розслідування випадку підозри захворювання на гарячку Денґе триває», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в червні МЗС зверталося до українців із засторогою утриматися від поїздок до Таїланду через лихоманку Денґе.

Довідка: Лихоманка Денґе – гостре вірусне захворювання, збудниками якого є комарі. Переносниками інфекції можуть бути хворі люди, мавпи і, можливо, кажани. Хвороба була завезена до Бразилії у ХІХ столітті вихідцями з Азії. У 1950-ті роки завдяки ефективним санітарним заходам її вдалося викоренити, проте, в 1980-і роки інфекція знову з’явилася в країні.

Особливий неспокій учених викликає та обставина, що за останні роки комар-збудник смертельно небезпечного захворювання зазнав мутації та навчився пристосовуватися не тільки до неприродного місця існування, але й до сучасних інсектицидів. Лихоманка Денґе щороку забирає тисячі життів у тропічних країнах. На сьогодні від цього захворювання не існує надійного захисту.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ