біженці
Переселенцям продають київську прописку за 4 тисячі гривень

В Україні новий вид заробітку – кияни намагаються нажитися на переселенцях з Донбасу. Люди, які переїхали в міста-мільйонники часто вирішують заплатити за місцеву реєстрацію, щоби отримати хорошу роботу і позбутися проблем, наприклад, при відвідуванні поліклініки та інших держустанов, передає Сегодня.

На такий попит з’явилися вже десятки пропозицій – інтернет рясніє оголошеннями. Розцінки у брокерів на прописку наступні: в середньому 3,5 тисячі грн за реєстрацію на півроку і 4,6 тисяч на рік. «Якщо хтось із переселенців побоюється, що за місцем прописки прийдуть з жеку з перевіркою, мовляв, чи живе тут ця людина, то в жеку є свої люди, домовимося», –кажуть ріелтори.

Втім, думки людей, які приїхали з Донбасу, розділилися. Одні вважають, що заради хорошої роботи все ж варто поміняти прописку, нехай і на фіктивну, другі парирують, що – це необачний крок, адже таким чином залишажться хоч якийсь доказ прав на квартиру, яка залишилась на Донеччині.

Тим часом у Держміграційній службі України сказали, що, згідно із законами, перешкоджати власнику житла зареєструвати у себе іншого громадянина ніхто не може. Водночас неофіційно чиновники кажуть: інституту прописки в Україні давно немає, тому вимога наявності тієї чи іншої прописки з боку роботодавця – пережиток минулого, але тим не менш бажаючі отримують реєстрацію, наприклад, у притулках для бездомних.

У МВС до такого бізнесу ставляться спокійно, мовляв, все законно. «Але слід побоюватися шахраїв. Також є небезпека і в тому, що якщо покупець прописки не захоче виписуватися, доведеться «виганяти» його через суд», – уточнили силовики.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ