тарифи на опалення
У Києві ввели мораторій на підвищення тарифів за комунальні послуги

Столичні органи влади нараховуватимуть платіжки за комунальні послуги за старими тарифами. Це рішення ухвалила Київрада. За дану ініціативу проголосували 75 депутатів із 93 зареєстрованих у залі, передає Інтерфакс-Україна.

«Заборонити нараховувати за розрахунками з 1 липня 2016 року та стягнення з населення міста Києва пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги», – йдеться в тексті рішення.

Згідно з ним, мораторій на підвищення тарифів на електричну енергію, природний газ, теплову енергію та послуги водопостачання встановлюється до 1 жовтня 2016 року.

Автор проекту рішення, екс-мер, депутат фракції «Єдність» Олександр Омельченко вважає, що столична влада має право заборонити підвищення тарифів.

«Ми проконтролюємо, щоби наші комунальні підприємства, наші ЖЕКи, наші листоноші не розносили платіжок з новими тарифами», – він.

Втім, під час обговорення деякі депутати Київради зазначили, що міська влада не має права впливати на ціноутворення тарифів на житлово-комунальні послуги. Наприклад, один з депутатів зазначив, що виробник послуг, скажімо, «Київенерго» керуватиметься рішенням НКРЕ, яке і встановлює тариф на гарячу воду і опалення. Мовляв, якщо кияни сплачуватимуть за старими тарифами, то виробник послуг через суд стягне з них решту.

Нагадаємо, 30 червня Київрада звернулася до парламенту з вимогою зниження тарифів на комунальні послуги. Пізніше віце-прем’єр Павло Розенко заявив, що Київська рада може знизити тарифи для киян, ухваливши відповідне рішення і сплачуючи різницю з міського бюджету.

Як відомо, з 1 липня централізоване гаряче водопостачання та опалення подорожчали удвічі. Це пов’язане зі встановленням єдиної ціни на газ для населення і підприємств теплокомуненерго на рівні 6,8 тисячі гривень за тисячу кубометрів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ