Кліматичний марш
Кліматичний марш у Києві

Кліматичні зміни стосують кожного. От і кияни вирішили всьому світу продемонструвати своє ставлення до цієї проблеми. 29 листопада 2015 року вони проведуть Кліматичний марш. Захід пройде напередодні Конференції ООН у Парижі, на якій уряди 198 країн, включаючи Україну, спробують затвердити спільний план дій для порятунку планети, пише Екоцентр.

Кияни зберуться 29 листопада о 12:30 у парку Шевченка та пройдуть маршем до Європейської площі. На учасників чекають виступи музикантів та громадських діячів, флешмоби та ще багато цікавого. Деякі вчені б’ють на сполох: якщо людство не стане на шлях низьковуглецевого розвитку, то середня температура на Землі підвищиться на 4-5°С. Уже зараз помітні незворотні наслідки: посухи та сильні вітри, нестача питної води, зменшення врожаю, повені, вимирання видів, надмірні опади і підвищення рівня світового океану, внаслідок чого прибережні регіони і цілі острівні держави можуть зникнути під водою. Запобігти цим наслідкам можна. Для цього потрібно збільшувати площі зелених зон, утеплювати будинки, розвивати громадський транспорт і велосипедну інфраструктуру, реформувати енергетичний сектор. Окрім того важливим є і питання  роздільного збору та переробки сміття, приведення викидів забруднювальних речовин до європейських норм.

Зазначимо, що далеко не всі фахівці поділяють тезу про антропогенний характер глобальних змін клімату. На думку багатьох експертів, ідеться насамперед про боротьбу потужних лобістських груп, що представлять як табір «зелених», так і традиційну вуглецеву індустрію.

Читайте: На радість «зеленим» вчені створили акумулятор з дерева

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ