Біля входу до відділення банку на вулиці Хрещатик досі стоять у черзі близько 50 осіб / Фото УНН
Біля входу до відділення банку на вулиці Хрещатик досі стоять у черзі близько 50 осіб / Фото УНН

Кілька сотень киян зібралися під офісом банку «Хрещатик» на головній вулиці столиці з вимогою повернути їм заощадження, а також заробітні плати, нараховані на емітовані банком зарплатні картки, передає УНІАН.

Серед присутніх багато літніх людей, які розраховують отримати пенсію, оформлену в банку. Жодних протестних настроїв чи агресивної налаштованості поки що не спостерігається.

З 1 квітня банк «Хрещатик» встановив обмеження на видачу готівки до 2,6 тис. грн. на добу через банкомат. Це, як пояснили, було пов`язане з «тимчасовою технічною проблемою». Також банк продовжив запроваджені раніше обмеження на безготівкові перекази.

Представники банку «Хрещатик» пояснили, що встановили ліміт на видачу готівки з банківських карток, щоби якомога більше клієнтів банку змогли зняти гроші у банкоматах фінустанови.

«У банкоматах існують ліміти, які визначаються безпекою. У нас це був еквівалент 200 доларів. Після того, як комунальні підприємства почали піднімати паніку, їхні люди побігли забирати все з банкоматів. Банкомати в суботу та неділю інкасувались у подвоєному режимі. Тож було ухвалено рішення встановити ліміт, щоби всім вистачило, а не лише тому, хто прийшов та зняв десять тисяч», – пояснила працівник банку.

Також вона наголосила, що люди можуть знімати гроші у банках, коли захочуть і в тому обсязі, який їм необхідний. За даними працівника банку, всі районні банкомати будуть завантажені грошима.

Ще один працівник банку повідомила, що комунальні підприємства закрили свої рахунки.

Банк «Хрещатик» працює на ринку України з 1993 року та належить до двадцятки найбільших фінустанов за обсягом активів. Згідно з даними про структуру власності банку на його сайті, його ключовими власниками є громадянин України Андрій Іванов з часткою 37%, Київська міськдержадміністрація з часткою 25%, громадянин Австрії Микола Солдатенко із часткою 24%.

Банк «Хрещатик» за підсумками минулого року отримав 1,162 млрд. грн. збитку, що у 6 разів перевищує збитки за підсумками 2014-го.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ