Медик на мотоциклі
Розпочати зі столиці вирішили через трафік на дорогах

Проект «Екстрена медична допомога на мотоциклах в Україні» планують розпочати з Києва.  За нього взялася Всеукраїнська спілка парамедиків. Про це повідмляє gazeta.ua.

Перший такий транспортний засіб з обладнанням і медикаментами планують пустити на дороги у квітні наступного року.

Розпочати зі столиці вирішили через трафік на дорогах, затори та час приїзду швидкої допомоги до пацієнта.

У спілці парамедиків наголошують що екстреною медичною допомогою на мотоциклах користується більшість розвинутих країн. Українці також заслуговують якісної, а головне – вчасної медичної допомоги.

«Швидка» задовго їде на виклик, що часто стає фатальним для пацієнта. В середньому в Києві швидка приїздить за 25 хвилин. Цей час можна зменшити в 3-4 рази, використовуючи мотоцикли», – йдеться на сайті спілки.

Лікарів для такої мети навчать водити важкі мотоцикли.

На сайті організації пояснили, що на мотоциклі їздитиме один лікар. Якщо виклик складний – зупинка серця, масова травма – то пасажиром виїжджатиме фельдшер чи ще один лікар.

Окрім того, бладнані мотоцикли в разі екстреної необхідності можна буде використовувати для термінової доставки крові, медичних препаратів чи інших життєвонеобхідних засобів.

Планується, що служба екстреноі медичної допомоги на мотоциклах буде працювати разом з Центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва. Пацієнт, що викликає «швидку», не знатиме, хто саме до нього приїде. На цей чинник впливатиме стан пацієнта й оперативна інформація про дорожній рух у місті – затори, ДТП, ремонт дороги тощо.

Громадська організація планує самостійно, за рахунок благодійних внесків спонсорів і громадян забезпечувати мотоцикли медикаментами та пальним.

Читайте: Фізичні навантаження поліпшують пам’ять і настрій – медики

БЕЗ КОМЕНТАРІВ