вода
У «Київводоканалі» знову кажуть про необхідність додаткового підвищення тарифів

Комунальне підприємство «Київводоканал» заявляє про загрозу припинення централізованого водопостачання й водовідведення в Києві через виконавче провадження за борговим позовом «Київенерго». Про це повідомила журналістам директор департаменту претензійно-позовної роботи «Київводоканалу» Оксана Левковська, пише Newsru.com.

«Учора позовною службою було винесено постанову про накладення арешту на рахунки «Київводоканалу» на користь позивача («Київенерго», – ред.)», – повідомила Левковська. За її словами, арешт рахунків не дає можливості підприємству проводити закупівлю реагентів для очищення води, а, за чинним законодавством, без належного очищення подавати воду заборонено.

Представник «Київводоканалу» зазначила, що вкотре в такій ситуації підприємство опинилося через тривалу роботу за заниженими тарифами на водопостачання й водовідведення та повну відсутність обіцяної державної компенсації між собівартістю послуг і чинними тарифами. Таким чином, заборгованість «Київводоканалу» перед «Київенерго» на сьогодні становить 353 млн. грн., і лише за 2014 рік борг зріс на 85 млн. грн. Водночас, борг комунальних компаній перед «Київводоканалом» перевищує 400 млн. грн.

Левковська повідомила, що з 2004 по 2013 рік підприємство не отримувало компенсацію з різниці в тарифах, у зв’язку з чим утворився основний борг, який був стягнутий у порядку судового провадження, і на цей борг нараховані штрафні санкції в розмірі 166 млн. грн. «У зв`язку з тим, що не були компенсовані тарифи, «Київенерго», маючи на це право, звернулася до суду з приводу стягнення боргу за період з 2014 року по сьогодні на суму 320 млн. грн., зокрема, сума штрафних санкцій – 180 млн. грн. Ці всі справи на сьогодні перебувають на остаточній стадії судового провадження. Завтра всі ці накази ляжуть на стіл виконавчої служби», – зазначила Левковська.

Вона вважає, що одним з виходів із ситуації є ухвалення закону, яким передбачається мораторій на нарахування штрафних санкцій компаніям, які не отримали компенсації різниці в тарифах, а також висловила сподівання, що борг все ж таки буде погашений шляхом державних субвенцій.

Своєю чергою, фінансовий директор столичної енергогенерувальної компанії «Київенерго» Тетяна Грязнова заявила про готовність енергокомпанії розв’язати цю проблему «мирним» шляхом. Вона звернула увагу, що заборгованість водоканалу виникла у минулому періоді, і для пошуку рішень виходу із ситуації «Київенерго» проводило низку зустрічей як з представниками київського водоканалу, так і Київської міської державної адміністрації, але вони не принесли очікуваного результату. «Ми відкриті до співпраці. Відкриті до того, щоби скласти нормальний договір з реструктуризації», – сказала Грязнова.

Нагадаємо, незважаючи на вже підвищені раніше тарифи, генеральний директор столичної водопостачальної компанії «Київводоканал» Андрій Білик раніше неодноразово заявляв про необхідність додаткового підвищення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення для населення, аргументуючи це тим, що нинішні тарифи на водопостачання економічно необґрунтовані і не дають можливості українським водоканалам успішно розвиватися.

Інформаційний Акцент

  • Влада

    Сегодня случайно была в сберкассе. На улице под дождем человек 30-40 с трудом стоящих на больных ногах пенсионеров. Внутри в душном зальчике еще таких же бледных и болящих старичков человек 50 ждут одать только что полученную пенсию ворюгам и бездельникам с водоканала и киевэнерго. Не домой пошли с батоном и кефиром, а вам несут не отходя от кассы. Только ворюгам все мало и мало. Тарифы видите ли необоснованные и не рыночные. Когда ж вы уже укушаетесь и подавитесь? Бог он все видит и поверьте: ой как наказывает!