Декомунізація
Декомунізація

До переліку меморіальних таблиць, які слід демонтувати в рамках декомунізації, увійшло 79 об’єктів. За повідомленням прес-служби КМДА таке рішення ухвалено Департаментом містобудування та архітектури.

«За інформацією департаменту, відповідно до складеного експертною радою переліку в столиці визначено 79 дощок, які мають бути демонтовані відповідно до закону про декомунізацію. При цьому майже чверть меморіальних дощок, на думку експертної ради, варто передати музею, бо вони мають певну історичну або художню цінність», – зазначено в повідомленні.

Також експертна рада склала перелік меморіальних дощок, що не підпадають під низку законів про декомунізацію та мають бути залишені у столиці. Йдеться про 8 меморіальних дощок, зокрема 6 – на честь більшовицьких функціонерів та дві анотаційні дошки на честь генерала Ватутіна.

Демонтаж дошок жодним чином не впливатиме на зміну статусу будівель, на яких вони розташовані а після остаточного затвердження переліку та експертного звіту – напрацьовані радою рекомендації щодо демонтажу будуть передані на розгляд Міністерству культури.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ