ЄС, Британія
Через Brexit безвіз для України, Грузії та Молдови може відсунутися ще далі

Україна, Грузія та Молдова найбільше постраждають від виходу Великої Британії  з Євросоюзу, оскільки Brexit вдарить по їхніх євроінтеграційних амбіціях і посуне терміни надання безвізового режиму. Про це йдеться у висновку експертів американського приватного аналітично-розвідувального агентства Stratfor, передає Finance.ua.

Київ, Тбілісі та Кишинів протягом тривалого часу намагалися потрапити до лав ЄС, але у жодної із цих країн не вийшло стати хоча б кандидатом на вступ. Brexit, наголошують аналітики, зменшив і без того примарні шанси цих держав.

«Молдова, Україна і Грузія хвилюються через те, що ЄС знизить свою зацікавленість в розширенні на сході, що дозволить впливу Росії в регіоні вирости», – вважають у Stratfor.

За даними приватної розвідки, керівництво України, Грузії та Молдови готується до поганого сценарію, в якому лібералізація візового режиму відсувається ще далі.

Для України після Brexit похитнулася впевненість не тільки в безвізовому режимі, але і в поглядах ЄС на санкції щодо Росії. Навіть до референдуму країни Євросоюзу розійшлися в думках з цього приводу, поступово йдучи до ослаблення.

На Грузію в жовтні чекають парламентські вибори. Уряд боїться, що Brexit похитне «проєвропейський» настрій населення. У Тбілісі тим часом набирають популярність проросійські партії, які закликають до союзництва з Москвою, а не з Брюсселем.

Нагадаємо, прихильники Brexit перемогли у Британії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ