Æåíùèíà äåëàåò ïîäñ÷åò êîììóíàëüíûõ ïëàòåæåé â Îäåññå, 15 ÿíâàðÿ 2016 ã. Ôîòî Øåïåëåâ Àëåêñàíäð / ÓÍÈÀÍ
В уряді заявляли, що занадто високі нарахування у платіжках виникли через помилку та обіцяли перерахунок

Жодних неточностей чи помилок із квитанціями компанії «Київенерго» немає. Високі рахунки виникли через методику Кабміну, згідно з якою тариф розраховують із прив’язкою до кількості днів опалення та середньомісячної температури. Таку заяву зробив комерційний директор установи Євген Бушма, передає УНІАН.

«Є особливість, пов’язана з постановою Кабміну від 19 грудня минулого року. Ця постанова враховує два ключові чинники: кількість днів, коли було опалення в місяці, і температуру навколишнього повітря по відношенню до температури, закладеної в тарифі. Тому ніякої помилки або неточності немає», – сказав Бушма.

Він наголосив, що у тариф закладено прогнозний температурний показник +8,1 градусів, а під час вирахування вартості опалення використовували температурний показник жовтня +6,5 градусів.

«Більш того, в тарифі на жовтень закладено 15 днів з урахуванням того, що ми почали опалювальний період до 15-го числа, кількість днів опалення в деяких випадках вища за тарифну. Це теж за цією формулою збільшує нарахування. Фактично те, що відображено на лічильнику, те люди і отримають в платіжках», – зазначив комерційний директор.

16 листопада  на засіданні Верховної Ради віце-прем’єр Володимир Кістіон заявив, що платіжки за тепло з надмірно високими сумами, які днями отримали деякі кияни, були результатом помилки і будуть перераховані.

«Це виникло у зв’язку з помилкою і частина мешканців, які користуються послугами з центрального опалення і водопостачання, отримали не досить адекватні нарахування», – сказав він.

У свою чергу, голова уряду Володимир  Гройсман заявив, що ця помилка є дивною. Він закликав причетних вибачитись і попередив про жорсткі штрафи та кримінальну відповідальність.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков попросив скерувати відповідні матеріали в МВС, щоби там розібралися, адже «може це більше, ніж помилка». Гройсман підтримав ідею проведення такої перевірки.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ