Київрада
Засідання Київради знову перенесли

Чотири фракції – «Свобода», «Батьківщина», «Єдність» та «Самопоміч» – 2 червня відмовилися продовжувати участь у роботі Київської міської ради. Причиною стало ветування міським головою Віталієм Кличком звернення до ЦВК щодо призначення райрад, повідомляє Укрінформ.

«Чотири фракції, тобто всі фракції, крім «Солідарності», відмовляються брати участь у засіданні Київради, вони чомусь уважають, що це є якоюсь симетричною відповіддю на те, що мер Києва зупинив рішення про звернення у ЦВК (про призначення дати виборів у районні ради, – ред.). Ми вважаємо, що це неприпустимо», – сказав голова фракції «Солідарність» Андрій Странніков.

Він також додав, що у поточному порядку денному немає спірних або таких, що викликають істотний резонанс, питань. Про дату продовження засідання обіцяють повідомити пізніше.

Нагадаємо, Кличко зупинив рішення Київради «Про звернення депутатів Київської міської ради до Центральної виборчої комісії», ухвалене на пленарному засіданні 26 травня 2016 року, та вніс його на повторний розгляд.

«Відповідно до закону «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати та вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їхнього відання. Відповідно до статей 14 та 15 Закону України «Про місцеві вибори», призначення перших місцевих виборів не належить до компетенції Київської міської ради», – йдеться у рішенні міського голови.

Кличко зазначив, що Київрада ухвалила рішення «Про звернення депутатів Київської міської ради до Центральної виборчої комісії» без відповідної компетенції.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 2 червня 2016 року біля Київської міськради зібралася акція з вимогою проведення виборів до районних рад у столиці. «Свободівці» разом із представниками інших організацій передали свої вимоги особисто міському голові Києва Віталію Кличку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ