Київрада першою в Україні зробила крок до подолання кнопкодавства

У Київраді встановили нову систему голосування, яка повністю виключає кнопкодавство
У Київраді встановили нову систему голосування, яка повністю виключає кнопкодавство

Київський міський голова Віталій Кличко 3 вересня представив нову систему голосування в Київраді «Рада 4 Київ», з якою тепер працюватимуть депутати, і запевнив, що ця система повністю унеможливлює кнопкодавство, передає УНІАН.

Кличко представив нову систему голосування журналістам перед початком засідання Київради. Участь у презентації також взяв його заступник – секретар Київради Олексій Резніков. Вони продемонстрували, як працює нова система.

Зокрема, наголошувалося на тому, що під час голосування, аби голос депутата був зарахований, необхідно упродовж щонайменше 10 секунд пальцями утримувати одночасно 2 сенсорні кнопки. При цьому ці сенсорні кнопки не сприймають натискання іншими предметами. Як підкреслив Кличко, саме завдяки цьому депутат зможе проголосувати виключно за себе. «Ця система, і це вже перевірено всіма фахівцями, унеможливлює кнопкодавство», – заявив Кличко.

Він підкреслив, що Київрада першою в Україні встановила таку систему. «В Київраді зроблено перший і дуже важливий крок. Навіть Верховна Раджа ще такого не зробила – це персональне голосування. Ми сьогодні поставили ще одну велику перепону політичній корупції. Тому щодо голосування за іншу людину, так зване кнопкодавство – це політична корупція. Тепер голосування буде тільки персональне», – сказав Кличко.

Крім того, на робочих місцях депутатів встановлено екрани, на яких розміщуватиметься порядок денний засідання; результати поіменного голосування за кожне з рішень; законодавство України. Також депутати зможуть скористатися можливістю сенсорним натисканням записатися на виступ з місця або трибуни.

За словами Резнікова, за встановлення нової системи голосування місто сплатило торік 12 млн. грн. Резніков звернув увагу, що за обладнання сплачено згідно із затвердженою угодою з виробником, і цю суму вдалося залишити незмінною, незважаючи на значне зростання курсу долара. За словами секретаря Київради, для системи було використано багато деталей закордонного виробництва.

Інформаційний Акцент

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ