Порт Ізмаїл
Порт Ізмаїл

Кораблі, які заходять в українські порти з анексованого Росією Криму, доставляють контрабандне паливо, порушуючи прикордонний режим. Про це на прес-конференції в п’ятницю повідомив народний депутат, радник глави МВС Антон Геращенко, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, в порту Ізмаїл співробітники СБУ затримали танкер «Adriatik Mariner», який завантажив 5,8 тис. тонн дизельного пального у Феодосії, зайшовши туди без дозволу української сторони, і мав намір розвантажити це паливо на підконтрольній Україні території, не заплативши митні платежі, розмір яких склав би 23 млн грн. «Чесні співробітники СБУ затримали цей танкер, але одразу почалися дзвінки з високих кабінетів Києва», – сказав Геращенко.

Депутат зазначив, що має намір звернутися до генпрокурора і голови СБУ з відповідними запитами. Зі слів Геращенка, цей корабель мав бути затриманий, заарештований, а капітан – притягнутий до кримінальної відповідальності. Геращенко також наголосив, що фактів заходу суден до Криму сотні, а фактів притягнення до відповідальності капітанів і конфіскації кораблів – лише один. За його словами, судна, що заходять до Криму без дозволу України, затримуються в українських портах на кілька годин, а після того як «домовляться», їх судна відпускають. «Список цих кораблів я передам керівнику СБУ з питанням, чому порушується прикордонний режим України і за це ніхто не несе відповідальність», – сказав нардеп.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ