svitlana-shelest-2
Шелест пройшла кваліфікаційне оцінювання у ВККС, закріпивши за собою право на посаду

Суддя Київського адміністративного апеляційного суду Світлана Шелест, мабуть, народилася під щасливою зіркою. Їй не лише надзвичайно щастить мати щедрих друзів, які надарували їй майже 3 млн. гривень та квартиру, так ще й Вища кваліфікаційна комісія явно ставиться до неї вкрай поблажливо.

Журналісти програми «Наші гроші. Досудилися» з’ясували, що у січні 2015 року Шелест отримала в подарунок квартиру в центрі Києва вартістю від 20 до 50 мільйонів гривень. Елітна нерухомість розташована в «Липській вежі».

e4e459b-img-7282-sm
Шелест подарували квартиру площею 148 квадратних метрів

Цей клубний будинок класу де-люкс розташований в урядовому кварталі, на вул. Інститутська, 18а, в кількох хвилинах від Верховоної Ради, Кабміну та НБУ.

Разом з квартирою площею 148 квадратних метрів судді подарували паркомісце на 13 кв. м. – вочевидь, для «Лексуса», на якому Шелест їздить.

Цікаво, що в декларації за 2015 рік Світлана Шелест зазначила 2 мільйони 800 тисяч гривень «подарунків, призів, виграшів» та лише 236 тисяч гривень річної зарплати.

За словами старшого аналітика Transperancy International  Дмитра Якимчука, цифра з графи «подарунки» може бути відображенням вартості квартири, вказаної в договорі дарування, яка часто не збігається з ринковою вартістю.

На елітну нерухомість  судді Шелест звернуло увагу Національне антикорупційне бюро під час підготовки аналітичних довідок щодо суддів, які проходили переатестацію Вищою кваліфкомісією.

Попри  це, у травні цього року Світлана Шелест пройшла кваліфікаційне оцінювання у ВККС, закріпивши за собою право на посаду. Суддя надала ВККС письмові пояснення з питань, зазначених у довідці НАБУ, однак на співбесіді їх не обговорювали. Натомість суддю запитали, чи не відчувала вона приниження, коли письмово обґрунтовувала походження свого майна.

Сама суддя Шелест відмовилася коментувати журналістам, хто і за що дарує їй апартаменти, зазначивши в коридорі суду, що вона працює.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ