Святослав Літинський хоче змусити перекладати виступи депутатів українською
Святослав Літинський хоче змусити перекладати виступи депутатів українською

Львівський активіст Святослав Літинський знову судитиметься із владою. Цього разу він подав до суду на Апарат Верховної Ради через відмову в перекладі державною мовою виступу нардепа. Про це повідомляє ZAXID.NET.

«Я слухав засідання комітету Верховної Ради з питань аграрної політики, на ньому виступав заступник голови цього комітету, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Олександр Бакуменко, який говорив іноземною мовою. Мені було дуже цікаво, про що він говорив. Тому я звернувся до Апарату Верховної Ради з вимогою, щоби вони мені надали переклад виступу цього депутата. Але мені відмовилися надавати переклад», – розповів Літинський.

Позов на Апарат Верховної Ради він подав ще в січні. Від суду активіст вимагає визнати неправомірною відмову передати виступ державною мовою, а також зобов’язати ВР таки надати переклад виступу депутата.

За словами активіста, цього тижня відбудеться перше слухання справи в суді.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в січні львів’янин Святослав Літинський виграв судовий позов проти продавця ноутбуків HP (Hewlett Packard) через відсутність маркування клавіатури українською мовою.

Як відомо, Літинський став першим українцем, який через суд домігся отримання паспорта громадянина України без російськомовного дубляжу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ