62_in
Відтепер базова ставка для нарахування з/п вчителям та викладачам не повинна бути меншою мінімальної з/п

Львів’янин Святослав Літинський виграв апеляцію щодо підняття заробітної плати працівникам бюджетної галузі. Відповідне рішення 8 вересня ухвалив апеляційний суд Києва. Про це повідомляє ZAXID.NET.

Таким чином апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції – Окружного адміністративного суду Києва, який цьогоріч у червні зобов’язав Кабмін підняти зарплати бюджетникам на 22%, що у грошовому перерахунку становить понад одну тисячу гривень.

«Рішення суду першої інстанції набрало законної сили. Відсьогодні (8 вересня, – ред.) Кабмін може виконувати це рішення добровільно. За кілька днів ми отримаємо виконавчий лист в Окружному адміністративному суді, після цього ми звертаємося у виконавчу службу, щоби вона у примусовому порядку зобов’язувала Кабмін виконувати це рішення. Щодо термінів – цей процес не займе більше двох-трьох тижнів», – розповів адвокат Літинського.

Нагадаємо, 25 травня 2016 року київський суд визнав незаконними п.1 та п.2 постанови Кабінету Міністрів України № 731 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 16 вересня 2015 року. Цими пунктами було визначено, що попри наявну тарифну сітку для визначання викладацьких ставок, зарплата вчителям нараховувалась за ставкою 1012 грн, яку множили на відповідний розряд викладача.

Обґрунтувати ставку в 1012 гривень юристи Кабміну не змогли, відтак суд задовольнив позов Літинського. І згідно з постановою суду, базова ставка для нарахування зарплати вчителям та викладачам не повинна бути меншою ніж мінімальна зарплата, яка на сьогодні становить 1450 грн.

Нагадаємо, нещодавно Літинський подав позов до суду на керівника Національної поліції Хатію Деканоідзе через порушення нею мовного законодавства.

Нагадаємо, восени 2015-го року суд задовольнив позов львівського активіста до міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Тоді через законність вимог і порушення мовного законодавства суд зобов’язав Міністерство внутрішніх справ України перекладати всі виступи Арсена Авакова державною мовою.

Як відомо, старший викладач кафедри програмування Львівського університету Святослав Літинський уже кілька років послідовно бореться через суди за права україномовних споживачів товарів та послуг. Йому вдалося виграти позови проти виробника пральних машин Samsung, «ПриватБанку» і «Пузатої Хати». Він також став першим українцем, який через суд домігся видачі паспорта громадянина України без російськомовного дубляжу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ