Грибовицьке сміттєзвалище
Садовий за час правління відкинув пропозиції 43 інвесторів, які мали намір розв’язати проблему Грибовицького сміттєзвалища

Львівська міськрада не надала рішення про підтримку проекту з рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Про це йдеться у повідомленні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, передає ZIK.

Листом від 28.01.2016 Мінрегіон України звернувся до усіх ОДА та листом від 03.02.2016 до міських рад щодо надання проектів, які можуть бути реалізовані у рамках «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України» між Україною та ЄІБ».

«28.02.2016 Львівська міська рада надіслала три проекти, зокрема, один щодо удосконалення системи поводження з твердими побутовими відходами. Ідеться про проект із рекультивації Грибовицького сміттєзвалища на Львівщині та будівництво сміттєсортувального заводу.

Протягом березня 2016 року Мінрегіон опрацьовував надані пропозиції. 04.05.2016 Мінрегіон направив листи до органів місцевого самоврядування про необхідність надання підтверджень участі заявників у проектах із залучення кредитних коштів. Станом на 09.06.2016 до Мінрегіону не надходила від Львівській міськраді інформація щодо підтримки проекту «Комплексне удосконалення системи поводження з ТПВ у м. Львові», – повідомили у міністерстві. Водночас станом на 09.06.2016 таку інформацію до Мінрегіону надали міські ради Вінниці, Луцька, Хуста, Кіровограда, Рівного. Поінформували про ухвалення відповідних рішень з Калуша, Миргорода, Олександрії.

У Мінрегіоні також зазначили, що пропозиція щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища на Львівщині суперечить встановленим Європейським інвестиційним банком вимогам кредитування, наведеним у відповідній анкеті та надісланій адресатам. Зокрема, заявлена вартість проекту (близько 7 млн. євро) не відповідає вимогам щодо мінімальної вартості для участі у програмі (10 млн. євро). У Львівській міській раді не розрахували показники ефективності проекту та не навели інформацію щодо спроможності обслуговувати запозичення. Крім того, у міністерстві зазначили, що термін реалізації таких проектів – 3-5 років.

Як заявив радник міського голови з питань інвестицій та народний депутат України Сергій Кіраль, «заява Міністерства – винятково політична, і є спробою поставити під сумнів домовленості міста й Банку, адже кінцевим терміном подання такого рішення органом місцевого самоврядування є 1 липня».

«Заява Мінрегіонбуду є суто політичною, оскільки термін подання рішення органу місцевого самоврядування про підтримку проекту ще не вийшов, і становить 1 липня 2016 року. Окрім того, міський голова кілька разів виносив на розгляд сесії питання про об’єднання двох підприємств – «Збиранка» і «Спецкомунтранс» – оскільки планується, що саме це нове об’єднання виступатиме позичальником за проектом», –зазначає Сергій Кіраль.

Також він повідомив, зранку мав розмову з представником Банку, де підтвердили, що такі вимоги Мінрегіонбуду жодного відношення до вимог чи процедур Банку не мають – це винятково внутрішні вимоги уряду. Водночас, Європейський інвестиційний банк і надалі зацікавлений у реалізації спільного проекту з містом, остаточна вартість якого буде визначена за результатами розробки техніко-економічного обґрунтування проекту, робота над підготовкою якого вже розпочалась.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, іноземна компанія ще 2014 року пропонувала меру Львова Андрію Садовому збудувати сучасний сміттєпереробний завод, який розв’язав би проблему з відходами. Втім, у міській раді цю пропозицію проігнорували.

Варто зазначити, що міський голова Львова Садовий за час правління відкинув пропозиції 43 інвесторів, які мали намір розв’язати проблему сміття.

Читайте: Як Садовий заробляє на техногенній катастрофі в Грибовичах

БЕЗ КОМЕНТАРІВ